خضری:ردپای ورود کالاهای بدون اعتبار درعدم حمایت از مرزنشینان/بهانه هایی که انسداد مرزها را رقم می زند


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با بیان اینکه قاچاق کالاهای تاریخ گذشته از پیامدهای عدم حمایت از اقتصاد مرزنشینان است.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره قاچاق در مبادی مرزی، گفت: معابرمرزی کشور باید تحت نظارت و کنترل وزارت کشور به روی مرزنشینان باز باشد تا کالای به کشور وارد شود که علاوه بر دارا بودن وضعیت بهداشتی دارای کیفیت مناسب نیز باشد.

 
 

نبود فرصت های اشتغال بستر قاچاق کالاهای تاریخ گذشته  را در مرزها مهیا می‌کند

نماینده مردم پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باز شدن معابر مرزی مانع از ورود کالاهای قاچاق به کشور می شود،تاکیدکرد:بسته بودن  معابر مرزی و نبود فرصت های اشتغال کارآمد بسترهای قاچاق کالاهای تاریخ گذشته  را در مرزها مهیا می‌کند.

وی با بیان اینکه  با باز شدن معابر مرزی از ورود اجناس بدون مشتری(بنجل) به کشور جلوگیری می شود،ادامه داد: مرزنشینان زمانی که بدانند معابر مرزی برای تبادلات تجاری باز است ،کالاهای خود را  به مبادی رسمی انتقال می‌دهند و این درحالی است که اگر در بازرسی مشخص شود کالای خطرناک یا در زمینه مواد غذایی تاریخ گذشته است از  ورود آن به کشور جلوگیری  می شود.
 
وی، یادآورشد:در معابر مرزی  مبادی قرنطینه کالا داریم؛بنابراین با کنترل کالا  می‌توانیم مانع از ورود کالای بی‌کیفیت به کشور بشویم و این درحالی است که اقتصاد معیشتی مرزنشینان  به تبادلات  تجاری وابسته است. عضو کمیسیون  بهداشت و درمان مجلس  با بیان اینکه معابر پیرانشهر برای  15 الی 20 هزار  اشتغال ایجادکرده است،تاکید کرد:برخی  بهانه‌ها که محتوای مشخصی ندارد،انسداد مرزها را رقم می زند واز همین  رو اگر می‌خواهیم امنیت مرز برقرار باشد باید وضعیت معیشتی مرزنشینان  هم تامین شود. به گزارش خانه ملت؛تعاونی‌های مرزنشینی نقش تأثیرگذاری در رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و تثبیت جمعیت در مرزها دارند و با توجه به اهمیت این تعاونی‌ها شایسته است برای سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی مشوق‌های لازم ایجاد شود./

پایان پیام
 

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید