دکتر خضری در نطق میان دستور:مردم بعد از برجام انتظار حماسه اقتصادی دارند/ درخواست تامین اعتبار برای افزایش حقوق معلمان


 نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با اشاره به اجرای برجام و نیز وجود مشکلات اقتصادی در کشور، گفت: مردم بعد از برجام که حماسه سیاسی بود، انتظار حماسه اقتصادی دارند.
 
سول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به ارائه لایحه بودجه 95 و برنامه ششم توسعه به مجلس از سوی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: هر چند دولت در ارائه این لوایح تاخیر جدی داشته است، اما امیدواریم نکات مثبت لایحه بودجه از جمله افزایش اعتبارات عمرانی به بالای 30 درصد عملی شود.

وی افزود: انتظار می‌رود این اعتبارات برای آبادانی کشور به ویژه توسعه راه‌های روستایی و مناطق محروم به کار گرفته شود.

خضری در ادامه با اشاره به وجود 7 تا 10 میلیون بیکار در کشور و مشکلاتی از قبیل حاشیه‌نشینی، گفت: انتظار می‌رود برجام که حماسه سیاسی است، بابی برای حماسه اقتصادی و مبارزه با بیکاری باشد؛ مردم بعد از برجام، انتظار حماسه اقتصادی دارند.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس در ادامه تصریح کرد: امسال باید بین 30 تا 50 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم که این مسئله به مدد مرزهای مشترک عملی است.

وی در ادامه به اشاره مشکلات کشاورزان استان‌ آذربایجان‌‌غربی و شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر، گفت: چغندرکاران، ذرت‌کاران و گندمکاران تلاش می‌کنند تا محصولاتشان را با قیمت تضمینی به دولت بفروشند، اما در عمل با قیمت کمتری از آنها دریافت می‌شود که باید این مسئله مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی باشد.

خضری تصریح کرد: موضوع افزایش حقوق معلمین و کارکنان دولت به خصوص کارکنانی با دریافتی زیر 1.5 میلیون تومان باید اعتبارات مناسب‌تری تأمین شود چرا که 12 درصد رقم ناچیزی است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید