نماینده سردشت و پیرانشهردر نطق میان دستور: تقدیر از افزایش سهم اعتبارات عمرانی در بودجه 95 /درخواست از وزیر بهداشت جهت تسریع در ساخت بیمارستان 96 تختخوابی پیرانشهر


 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش سطح اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه سال 95 کل کشور از نکات مثبت این لایحه است که جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم به بهترین شکل اجرا شود.
 
 
رسول خضری طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بر اساس لایحه بودجه 95 و در شرایط کنونی و پس از اجرایی شدن برجام باید توجه داشت لازم است حداقل امسال بین 30 تا 50 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم که این عدد به مدد مرزهای مشترک در منطقه پیرانشهر با اقلیم کردستان عراق به عنوان مصرفی‌ترین بازار خاورمیانه قابل وصول و حصول است.

وی افزود: ما بارها از رئیس جمهور قول گرفتیم که در سفر به استان آذربایجان غربی بحث مناطق ویژه اقتصادی و منطقه ویژه تجاری- صنعتی پیرانشهر و سردشت را افتتاح نماید و ما همچنان منتظریم هر چه سریع‌تر لایحه مرتبط با این موضوع به مجلس تقدیم شود و انتظار داریم هر چه سریع‌تر معابر مرزی بازگشایی شود و رونق اقتصادی به منطقه سردشت و پیرانشهر باز گردد.

خضری با انتقاد از دریافت مالیات سنگین از تجار و کسبه منطقه پیرانشهر و سردشت، گفت: امیدواریم در محاسبه این مالیات‌ها بازنگری جدی صورت گیرد. همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز باید به چغندرکاران و گندم‌کاران منطقه توجه بیشتری نماید. اما ما متأسفانه شاهدیم به چغندرکاران به جای پول شکر داده می‌شود. همچنین ضمن تقدیر از وزیر محترم نفت به جهت اقدامات خود در منطقه امیدواریم اعتبارات لازم هر چه سریع‌تر شاهد تأسیس کارگاه گازرسانی به شهر میرآباد و هشت روستای تابعه باشیم.

وی در ادامه از مسئولین وزارت بهداشت خواست تا هر چه‌ سریع‌تر بیمارستان پیرانشهر را به تجهیزات سی‌تی اسکن مجهز نماید و گفت: از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌خواهیم در ساخت بیمارستان 96 تختخوابی پیرانشهر تسریع و تعجیل به خرج دهند و جلوی نشر اکاذیب از طرف مسئولان ناکارآمد و سوء مدیریت آنها گرفته شود و با اعزام هیأتی از طرف وزیر محترم همه این اقدامات ساماندهی شود و از مسئولین وزارت آموزش و پرورش نیز می‌خواهیم برای ساخت 76 کلاس در سطح شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد و روستاهای تابعه اعتبارات لازم را تخصیص دهند.

خضری تصریح کرد: موضوع افزایش حقوق معلمین و کارکنان دولت به خصوص کارکنانی با دریافتی زیر 1.5 میلیون تومان باید اعتبارات مناسب‌تری تأمین شود چرا که 12 درصد رقم ناچیزی است.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید