عضو کمیسیون بهداشت مجلس:دانشجویان ایرانی نباید به پاکستان بروند/ فیزیوتراپی بیمه شود


 عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه اجرای دکترای حرفه‌ای کمک به بهبود و توانبخشی افراد معلول می‌کند، گفت: نباید دانشجویان ما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای به کشورهای همسایه (پاکستان) بروند، همچنین تعرفه فیزیوتراپی باید بیمه شود.

رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حاشیه برگزاری چهارمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی اظهار داشت: به علت تصادفات و حوادث در کشورمان، آمار معلولیت در ایران بالای 14 درصد است که نسبت به نرم جهانی 4 تا 5 درصد بالاتر است و از این رو توجه به ارتقای رشته فیزیوتراپی باید در دستور کار حوزه سلامت قرار گیرد.

وی گفت: به همراه جلسه ای که با اعضای کمیسیون وزارت بهداشت داشتیم حمایت قاطع خودمان را در بحث اجرای فراگیر دکترای حرفه ای DPT اعلام کردیم و این را حق مسلم جامعه فیزیوتراپی می‌دانیم که بتوانند از مقطع لیسانس، فوق لیسانس وارد دکترای حرفه‌ای شوند.

خضری اظهار داشت: با توجه به داشتن مفاد علمی و اساتید شاخص در کشورمان و همچنین وجود زیر ساخت‌های لازم برای اجرای فراگیر دکترای حرفه ای در ایران، نباید دانشجویان ما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای به کشورهای همسایه (پاکستان) بروند.

وی عنوان کرد: شاید بعضی رشته‌ها احساس می‌کنند منافع‌شان به نوعی تهدید می‌شود ولی هدف اصلی در راستای حقوق بیماران است و وظیفه سازمان نظام پزشکی و انجمن فیزیوتراپی تنها رعایت حقوق بیماران است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: تعرفه فیزیوتراپی باید به هر طریق تحت پوشش بیمه‌ها قرار گیرد زیرا هدف حوزه نظام سلامت و طرح تحول سلامت و سیاست گذاری کلان، کاهش پرداخت از جیب مردم است و ما باید برای بیماران به نحوی کار انجام دهیم که به جز دغدغه‌های بیماری، دغدغه هزینه را نداشته باشند.

انتهای پیام/

 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید