معبر مرزی تمرچین پیرانشهر به زودی بازگشایی خواهد شد

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی های صورت گرفته معبر مرزی بازارچه تمرچین پیرانشهر به زودی بازگشایی خواهد شد.
 
«رسول خضری» نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار کردپرس گفت: با توجه به رایزنیهای انجام شده با مسئولان مربوطه، قرار بر این است که مشکلات بازارچه مرزی تمرچین پیرانشهر به زودی برطرف شده و هر چه زودتر این بازارچه مرزی بازگشایی شود.
وی در ادامه مشکلات امنیتی و تعطیلات ایام محرم را از مهمترین دلایل مسدود شدن این بازارچه عنوان کرد و افزود: با توجه به تعطیلات رسمی روزهای اخیر در ایام ماه محرم و همچنین وجود ناامنی های اخیر در اقلیم کردستان عراق به واسطه وجود گروهکهای تروریستی داعش، با تصمیم مسئولان ذیربط در وزارت کشور مرزهای شمالغرب کشور مسدود شده اند ولی با توجه به نشستهای برگزار شده و رایزنی های صورت گرفته، قرار بر این است که معبر مرزی پیرانشهر که منفظ ورودی بسیاری از کالاها بشمار می آید و در واقع یکی از گذرگاههای حساس مرزی در کشور است و افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند، به طور یقین در یکی از روهای هفته جاری بازگشایی شود.
خضری، با اشاره به اشتغال کارگران و کولبران زیادی در این بازارچه اظهار داشت: مرز تمرچین پیرانشهر بعنوان یکی از شاهراههای اصلی توسعه اقتصادی در کشور همواره مورد توجه مسئولان کشور بوده است و در واقع این بازارچه مرزی راهی برای معیشت مردم منطقه می باشد که با بسته شدن آن راه معیشت مردم شهرستان و حتی منطقه کور خواهد شد.
این نماینده مجلس تأکید کرد: از روزیکه بازارچه مرزی تمرچین پیرانشهر مسدود شده است پیگیر ماجرا بوده ایم چرا که این بازارچه برای مردم پیرانشهر حیاتی بوده و در واقع رگ زندگی ساکنان این منطقه می باشد.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود ابراز امیدواری کرد با رایزنیهایی که با وزارت کشور و مسئولان استانداری انجام شده این مژده را به مردم شریف شهرستان خواهم داد که این معبر مرزی به زودی و احتمالاً در یکی از روزهای هفته پیش رو بازگشایی خواهد شد

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید