گزارش تصویری افتتاح مجتمع آموزشی- اداری جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر با حضور دکتر رسول خضری


روز سه شنبه مورخ 24/9/1394 مجتمع آموزشی- اداری جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر با حضور دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر عزیز جوانپور هروی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی، جهان پهلوان سیامند رحمن دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر، مهندس نوسودی فرماندار پیرانشهر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان افتتاح شد.
 
 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجانغربی با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر گفت : دانشگاه آزاد اسلامی مرکز پیرانشهر با امکانات موجود کنونی، ظرفیت تبدیل شدن به واحد دانشگاهی را دارد.  
 
 
دکتر حاتم معروف، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر نیز در ادامه این مراسم گفت: مجتمع اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر امروز بعنوان یکی از آروزهای دیرینه مردم این شهرستان و منطقه با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان و در مساحتی بیش از 4 هزار متر مربع در حالی افتتاح می گردد که این دانشگاه از بدو تأسیس با پرداخت هزینه های سنگینی در اماکن استیجاری به فعالیت خود ادامه می داد.
 
وی در ادامه ضمن تقدیر از حضور کلیه حاضرین در مراسم اظهار داشت: بدون شک اگر حمایتها و پیگیرهای بسیاری از مسئولان از جمله نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نبود اکنون این واحد دانشگاهی نمی توانست به چنین جایگاهی در سطح استان و منطقه دست پیدا کند که امیدوارم مردم شهرستان این هدیه علمی را از فرزندان این مرز و بوم پذیرا باشند.
 
 
دکتر خضری، نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی فرصت بسیار مناسبی برای علاقمندان به ادامه تحصیل به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم نموده است که وجود بیش از 375 واحد و مراکز دانشگاهی در سطح کشور نشان از موفقیت برنامه های این دانشگاه دارد.
 
 
خضری در ادامه از تأسیس دانشکده های سما در شهرهای گردکشانه از توابع پیرانشهر و میرآباد از توابع سردشت خبر داد و اظهار داشت: با گفتگوهای صورت گرفته مجوز تأسیس و راه اندازی دانشکده سما و ابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای گردکشانه و میرآباد فراهم شده است که انشاءلله به زودی عملیاتی خواهند شد.
 
 
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دانشگاه ها باید رویکردی کاملاً عملی داشته باشند و امروزه باید به عنوان یک واحد کارآفرین در سطح جامعه مطرح باشند و تبدیل علم به ثروت را در اولویت کاری خود قرار دهند.
 
 
اردوان نوسودی، فرماندار پیرانشهر نیز طی سخنانی کوتاه گفت: دانشگاه ها باید به سمتی پیش بروند که با تحقیقات علمی که انجام می دهند خروجی عملی داشته باشند و این مهم انجام نخواهد شد مگر با تلاش و کوشش دانشجویان فعال در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ..... که از خود نشان می دهند.
 
 
نوسودی در ادامه افزود: علم زمانی ارزش و جایگاه پیدا میکند که به عمل تبدیل شود و در جامعه نمود پیدا کند.
 
 
در ادامه این مراسم با اهداء لوح یادبود و هدایایی از تلاشهای تعدای از خیرین و دانشجویان فعال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر قدردانی شد.
 
 
شایان ذکر است که مجتمع جدید اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر در مساحتی به متراژ حدود 4 هزار متر مربع که دارای فضای بسیار مناسب آموزشی، کارگاه های مجهز معماری، کامپیوتر، برق، فیزیک، سالن اجلاس، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه و قرائت خانه، و... با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان 24 آذرماه 94 با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح گردید.   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید