خضری: ضرورت رعایت استانداردها در شعبات بین المللی دانشگاه های ایرانی/ ایران از فرصت تاسیس شعب دانشگاهی در کشورهای منطقه بهره گیرد


عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با تاکید براینکه افزایش دانشگاه‌های ایرانی در کشورهای اطراف سبب تسلط بیشتر ایران به منطقه و آشنایی جوانان آن‌ها با فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌شود، گفت: نباید این فرصت‌ها را با بی توجهی نسبت به رعایت استانداردها در دانشگاه‌های بین‌المللی به مرور از دست داد.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راه‌اندازی واحدهای افغانستان و عراق دانشگاه علمی کاربردی گفت: در سطح دنیا آموزش‌های تئوری دیگر جایی ندارد و این اتفاق باید در دانشگاه‌های نسل سوم ایران نیز دنبال شود و کارآفرینی و ارتباط با صنعت باید از اهداف اصلی دانشگاه‌ها باشد دانشجو باید پس از فارغ التحصیلی به بدنه کار و در ادامه ثروت آفرینی وصل شود.

نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشگاه‌های علمی و کاربردی بیش از دیگر دانشگاه‌ها باید در محور کارآفرینی حرکت کرده و مهارت‌های لازم را به این منظور به دانشجویان ارائه دهند، از طرفی یکی از اصلی‌ترین دلایل استقبال کشورهای منطقه از ایجاد شعب این دانشگاه در کشورشان آموزش مهارت‌های لازم به دانشجویان است، بنابراین مسئولان مربوطه برای اعتبار بخشی به این دانشگاه‌های  بین‌المللی باید توجه لازم را به موضوعات فوق مبذول کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: از آنجا که فضای کسب و کار در کشورهای منطقه از ایران بهتر است کسب مهارت‌های لازم برای جذب هر چه سریع‌تر در بازار کار، تولید و صنعت برای آن‌ها مهمتر است بنابراین این آموزش‌ها باید از کیفیت لازم برخوردار باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تدریس برخی از دروس به زبان اصلی و تدوین کتاب‌هایی با این رویکرد از الزامات دانشگاه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است، اضافه کرد: لازم است در سطح آکادمیک حتی در دانشگاه‌های داخلی نیز برخی از دروس تخصصی به زبان اصلی تدریس شوند تا کیفیت دانشگاه بالا رفته و تقاضا برای تحصیل در ایران از سوی  کشورهای دیگر افزایش پیدا کند، در حالی که در دنیای امروز که فراتر از دهکده جهانی رفته، عقب‌ماندگی دانشگاه‌ها در زمینه آموزش به زبان تخصصی غیرقابل توجیه است.

 

 

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با تاکید براینکه افزایش دانشگاه‌های ایرانی در کشورهای منطقه سبب تسلط بیشتر ایران به منطقه و آشنایی جوانان آن‌ها با فرهنگی ایرانی و اسلامی می‌شود، گفت: نباید این فرصت‌ها را با عدم بکارگیری شرایط استاندارد دانشگاه‌های بین‌المللی به مرور از دست داد.  

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قرار است تا پایان سال جاری در کشورهای عراق و افغانسان واحدهای دانشگاهی علمی کاربردی راه‌اندازی شوند./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید