نماینده سردشت و پیرانشهر: بدنبال تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی و وضعیت معلمان پیش دبستانی هستیم


 رسول خضری  گفت: موضوع استخدامی کارگزاران بیمه کشاورزی علی رغم اینکه هفته پیش از مجلس رای گرفت،اما هنوز دارای مشکلاتی است.
 
 

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در زمینه موضوع استخدامی کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی به خبرنگار پارلمانی کردپرس،توضیح داد: تعبیری که بعد از تصویب طرح پیش آمد این بود که طرح خلاف برنامه است و باید دو سوم رأی بیاورد.اما در مقابل نظر ما عکس این موضوع بود و بنده در تذکر شفاهی که به هیات رئیسه دادم،اعلام کردم که این قضیه باید تعیین تکلیف شود طرحی که رای آورده چرا دوباره بررسی شود.

وی خاطر نشان کرد:نظر ما این است اگر اشکالی در طرح وجود دارد دوباره آن را به کمیسیون اجتماعی ارجاع دهیم و ما به عنوان طراحان طرح و پیگیری کنندگان این موضوع طرح را اصلاح کنیم تا بار قانونی آن که خلاف برنامه پنجم است،حل شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،خاطر نشان کرد:با کمیسیون اجتماعی مجلس نشستی داشتیم و درصددیم نامه ای بنویسیم و به امضا 199 نفر از نمایندگان مجلس برسانیم تا قضیه تعیین تکلیف و استخدامی 4800 نفر از کارگزاران بیمه کشاورزی در سطح کشور مرتفع گردد.

وی تصریح کرد:ما در مجلس شورای اسلامی در تلاشیم، دولت را مکلف کنیم تا در جهت جذب این کارگزاران اقدام نماید.به همین خاطر بازده زمانی گذاشته ایم که در مدت یک یا دو سال سازمانهای مربوطه این افراد را که سابقه حتی 12سال دارند کار و خدمت دارند را استخدام نماید.

رسول خضری در خصوص وضعیت معلمان حق تدریسی به کردپرس گفت: علی رغم اینکه به ماده 17،دو تبصره اضافه کردیم و خوشبختانه تعدادی از نیروهای پیش دبستانی استخدام شدند اما درصدی از این معلمان هنوز در بلاتکلیفی بسر می برند.

وی افزود: در سردشت و پیرانشهر مجموعاً بالای صد نفر استخدام نیروی بومی داشتیم اما تعداد دیگری از این دوستان که حق و تدریسی هستند از این طرح بازمانده اند که ما بشدت در تلاش هستیم تا با کمک دوستان در نهادهای دیگر هر چه زودتر وضعیت این عزیزان را مشخص نماییم. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید