نماینده پیرانشهر و سردشت:ناتوانی در پرداخت زیر میزی، منجر به کشیدن بخیه های کودک شد


نماینده سردشت و پیرانشهر درباره حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی‌شهر استان اصفهان، گفت: پزشک متخلف از خانواده بیمار درخواست زیرمیزی داشته که آنها نیز ناتوان در پرداخت آن بودند.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری حادثه کشیدن بخیه کودک چهارساله در خمینی‌شهر استان اصفهان، افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشحص شده تنها بحث دریافت 150 هزار تومان از خانواده بیمار مطرح نبوده بلکه پزشک متخلف از آنها درخواست زیرمیزی داشته که این خانواده نیز در پرداخت آن ناتوان بودند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: روز گذشته نیز مسئولان وزارت بهداشت در کمیسیون حضور داشتند و در خصوص این موضوع نیز تبادل‌نظری صورت گرفت بر این اساس قرار شد بعد از بررسی‌ نهایی وزارت بهداشت گزارشی از روند کار به کمیسیون بهداشت مجلس ارایه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق در جامعه پزشکی، تصریح کرد: واقعیت آن است که 99 درصد اعتبار پزشکان به آن باور و اعتمادی است که مردم به این قشر دارند و بحث فرهنگ و نحوه تعاملات پزشک با بیمار باید به گونه‌ای باشد که چنین تخلفاتی را شاهد نباشیم.

وی یادآور شد: البته امروزه پزشکان زیادی مورد اعتماد بیماران هستند و این نشان دهنده رعایت اخلاق در جامعه پزشکی است اما گاهی وقوع چنین حوادثی بازخورد منفی در جامعه به همراه خواهد داشت این درحالی است که بیشتر از تاثیر دارویی، اخلاق پزشک است که بر بیمار تاثیر مثبتی برجای می‌گذارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره میزان مجازات درنظر گرفته شده برای پزشک متخلف، افزود: پروسه درنظر گرفتن مجازات برای پزشکان به گونه ای است که اگر تخلف برای بار اول صورت گرفته باشد یک تعلیق چند ماهه برای وی در نظر گرفته می‌شود و در صورت ادامه این روند لغو پروانه طبابت را شاهد خواهیم بود./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید