نماینده مردم پیرانشهر و سردشت:اولویت صدور مجوز واردات کالا به مرز نشینان داده شود


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر گفت: مجوز تحت هر عنوانی برای وارد کردن کالای خاصی در مرزهای صادر شود اولویت آن با مرزنشینان این منطقه است.
 
 
رسول خضری» نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که منظور پیگیری وضعیت دانش آموزان حادثه دیده شین آباد پیرانشهر ترتیب یافته بود در جمع مسئولان کشوری و استانی با اشاره به مرزی بودن منطقه پیرانشهر و سردشت گفت: وجود معابر مرزی و استفاده از عواید آن یکی از عنایات ویژه رهبری به این مناطق بوده و هرگونه سود و منفعتی که از این معابر مرزی بدست می آید باید برای ساکنان آن منطقه باشد.    
وی در ادامه اظهار داشت: منابع مرزی و عواید آن طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای خود مرزنشینان غیور و غیرتمند آن منطقه باشد که هم مرزبان و هم مرزدار هستند چرا که آنها همواره در طول انقلاب در خط اول دفاع از شرافت و خاک و ناموس وطن در مقابل دشمنان نظام ایستادگی کرده اند.
خضری افزود: اگر قرار است مجوزی تحت هر عنوانی برای وارد کردن کالای خاصی در این مرز صادر شود اولویت آن با مرزنشینان این منطقه است چرا که امروز به برکت وجود نعمت مرز حدود 8 هزار نفر از طریق کولبری مستقیماً امرار معاش میکنند.
این نماینده مجلس در ادامه خواستار توجه ویژه ای به مناطق مرزی کشور شد و تأکید کرد، مسئولان باید در راستای حمایت از مرزنشینان از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننمایند زیرا آنها در طول 8 سال دفاع مقدس متحمل سخت ترین شرایط شدند و مشکلات زیادی را تحمل کردند./
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید