در گفت وگو با پانا مطرح شد؛تحقق اهداف طرح تحول سلامت به زمان نیاز دارد/حل مشکلات طرح در بودجه95


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تحقق اهداف طرح تحول سلامت به زمان نیاز دارد، گفت: مشکلات این طرح در بودجه سال آینده پیش بینی می شود.
 
 
 رسول خضری در گفت ‌و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، درخصوص اظهارات مطرح شده در حوزه عملکرد طرح تحول سلامت اظهارداشت: هرچند این طرح موجب رضایتمندی مردم و کاهش هزینه ‌های سنگین درمان شده و دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت فراهم شده اما باید گفت این طرح به پشتوانه مالی و اعتباری برای ادامه خود نیازمند است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اهمیت خدمات سطح یک در طرح تحول سلامت گفت: نظام سلامت باید هم اکنون به ارائه خدمات در سطح یک بپردازد. خدماتی که بار مالی زیادی برای دولت ندارد و هزینه ها را کاهش می دهد، این سطح از خدمات شامل آموزش و پیشگیری است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین حوزه سطح یک مربوط به پزشکان عمومی است که باید ارتقاء پیدا کند و در سطحی کار کند که خدمات درمانی‌ با کیفیت بالای 70 درصد انجام شود و دیگر در آن زمان تنها 10 درصد مردم به متخصص و یا فوق تخصص احتیاج پیدا می ‌کنند. در چنین شرایطی شاهد کاهش شدید هزینه ‌های درمان خواهیم بود و بیشتر تمرکز وارد حوزه بهداشت، پیشگیری و سلامت می‌ شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید