با پیگیری نماینده سردشت و پیرانشهر: اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار برای دانش آموزان شین آباد


با پیگیریهای دکتر رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از اختصاص 10 میلیارد ریال برای کودکان حادثه دیده روستای شین آباد پیرانشهر خبر داد.
 
 

به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری و به نقل از خبرگزاری بین المللی کردپرس، سعید فریور روز شنبه (30آبان ماه) ضمن اعلام این خبر افزود: این مبلغ به 28 نفر از دانش آموزان حادثه دیده شین آباد و خانواده آنان اختصاص داده شده است.
وی تصریح کرد: به منظور تامین آتیه کودکان حادثه دیده و کمک به خانواده آنان برابر آخرین دستورالعمل نحوه هزینه کرد سازمان بهزیستی کشور براساس شدت معلولیت دانش آموزان این مبلغ هزینه شده است .
فریور با اشاره به اینکه علاوه بر اختصاص 10 میلیارد ریال اعتبار برای تمامی دانش آموزان حادثه دیده شین آباد، برای دانش آموزان حائز شرایط پرونده توانبخشی تشکیل شده است افزود: خدمات فیزیوتراپی رایگان، وسایل کمک توانبخشی، خدمات رایگان مشاوره ای و کمک هزینه ماهیانه مراقبت و نگهداری توسط بهزیستی استان برای این کودکان ارائه می شود.

لازم به توضیح است که موضوع استمرار درمان دانش‌آموزان بر اساس تعهدات صورت گرفته با سازمانها و ارگانهای ذیربط، پرداخت دیه عادلانه، بازگشت به زندگی، بازگشت به اجتماع، آتیه دانش آموزان براساس مستمری تامین اجتماعی و کمک هزینه برای خانواده های دانش آموزان حادثه دیده شین آباد از اولویت های نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی از همان بدو حادثه بوده است. پیش تر اختصاص 8 میلیارد تومان مستمری برای دانش آموزان شین آبادی در بودجه سال 94  در نظر گرفته شده بود.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید