خضری مطرح کرد: درآمدزایی توریسم درمانی سه برابر گردشگری عادی


عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه تنها 5 درصد از ظرفیت توریسم‌درمانی محقق شده، معتقد است برای جذب گردشگران حوزه درمان باید هتل‌بیمارستان‌های بیشتری در کشور ساخته شود و تعرفه‌های درمانی نیز کنترل شده باشد.
 
 

رسول خضری با اشاره به ظرفیت درمانی کشور جهت جذب توریست گفت: ایران از قدیم الایام و از زمان زندگانی ابوعلی سینا و رازی برند پزشکی دنیا بوده و اکنون نیز به لطف محققان، پژوهشگران و پزشکان حاذق این برند حفظ شده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پزشکان ایرانی جزء حرفه ای ترین ها در دنیا هستند، بیان کرد: امروزه پزشک ایرانی در هر کشوری که حضور داشته باشد برندی برای بیمارستان خود محسوب می شود.

بروکراسی اداری در سازمان امور مالیاتی و تأمین اجتماعی روند ساخت هتل بیمارستان ها را کند کرده است

وی در ادامه با بیان اینکه توریسم درمانی سه برابر توریسم گردشگری درآمدزایی می کند، یادآور شد: از درآمد حاصل از توریسم درمانی تنها یک سوم به حوزه درمان و دو سوم دیگر به حوزه گردشگری مثل هتل داری، حمل و نقل، رستوران ها و غیره انتقال می یابد که همین امر می تواند زمینه ای جهت بهره برداری برای صنعت گردشگری باشد.

خضری در ادامه با ابراز تأسف از این مطلب که تا کنون بیش از 5 درصد هم از این ظرفیت استفاده نشده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه زیرساخت ها و زمینه ها برای پذیرایی از گردشگرانی که جهت درمان به کشورمان سفر می کنند به خوبی تأمین نشده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان در ادامه به برخی از این زیرساخت ها اشاره و بیان کرد: بیماری که برای درمان به کشوری سفر می کند نیاز به یک هتل بیمارستان دارد تا بتواند به راحتی از خدمات درمانی بهره مند شود این در حالی است که در کشور تنها هتل بیمارستان گاندی تهران در این زمینه خدمات ارائه می دهد.

وی در ادامه با اشاره به اشکالاتی که برای تأسیس هتل بیمارستان ها وجود دارد، گفت: بروکراسی اداری باعث کندی روند دریافت مجوز از سوی سرمایه گذاران می شود همچنین دو سازمان امور مالیاتی و تأمین اجتماعی به علت برخی سخت گیری ها مانع کار می شوند.

خضری در ادامه عنوان کرد: از این رو گردشگران درمانی خود به خود مالیات را پرداخت کرده اند لذا اگر هزینه گزافی هم به آنها تحمیل شود ممکن است ترجیح دهند برای درمان به اروپا سفر کنند و دیگر چندان برایشان اهمیتی نخواهد داشت که به ایران بیایند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت تعرفه و متناسب بودن قیمت ها، خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماران صرفا از کشورهای مجاور به ایران سفر نمی کنند بلکه از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز بیمارانی داریم که به علت هزینه های پایین وارد ایران می شوند لذا باید با دقت به این مسأله و نیز نظارت دقیق بر روند درمانی بیماران خارجی آبروی نظام سلامت را حفظ کرد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید