عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد:کمک به سازمان بهزیستی با فعال کردن سازمان های مردم نهاد

نماینده پیرانشهر و سردشت گفت: قطعاً فعال کردن سازمان های مردم نهاد در مواجهه با آسیب های اجتماعی و به کارگیری آن ها در ارتقای سطح خدمات حوزه بهزیستی به توانمندسازی و خودکفایی جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی می تواند کمک کند.

 نماینده پیرانشهر و سردشت گفت: قطعاً فعال کردن سازمان‌های مردم‌نهاد در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و به‌کارگیری آن‌ها در ارتقای سطح خدمات حوزه بهزیستی به توانمندسازی و خودکفایی جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی می‌تواند کمک کند.

  دکتر رسول خضری درخصوص پیشرفت غیر قابل تصور بیمه سلامت ایرانیان در کشور اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش های زیادی انجام شد تا همه اقشار کم درآمد و یا بدون شغل بتوانند تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار بگیرند.
وی در ادامه افزود: با حضور دکتر بندپی در مجلس هفتم و هشتم در کنار تلاش برای ارتقای سلامت استآن‌های شمالی وی به سمت رئیس بسازمان بهزیستی کشور منصوب شد.
این نماینده مجلس بیان داشت: پس از این انتصاب بی انصافی هایی درخصوص یکی از مدیران کارآمد و شایسته کشور که دغدغه ای جز گسترش خدمات پیشگیرانه و آگاه‌سازانه از طریق آموزش عمومی ندارد، صورت گرفت که جای تاسف دارد.
خضری ادامه داد: ارتقای فرهنگ و روحیه خرد جمعی و تلاش در جهت حفظ کرامت و شرافت انسانی اقشار نیازمند و گروه‌های هدف در حمایت‌های اجتماعی بخشی از فاکتورهایی است که در مدیریت جدید سازمان وجود دارد، به همراه مدیرت منابع انسانی با استفاده از اصول مدیریتی آکادمیک و درون مایه ذاتی می‌تواند موجب پیشرفت این سازمان شود.
وی ادامه داد: از سویی سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری که نقشه راه سلامت کشور است و از طرف دیگر اولویت قرار گرفتن سلامت و درمان در دولت تدبیر و امید موجب شد که در ماده 7 هدفمندی یارانه‌ها و بودجه سال 93 کل کشور این موضوع مورد توجه ویژه قرار گرفته و منابع مالی خوبی برای این بخش اختصاص یافت.
وی در پایان اظهار کرد: قطعاً فعال کردن سازمان‌های مردم‌نهاد در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و به‌کارگیری آن‌ها در ارتقاء سطح خدمات حوزه بهزیستی به توانمندسازی و خودکفایی جامعه تحت پوشش سازمان بهزیستی می‌تواند کمک کند.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید