شرایط سردشت خاص است


 
تهران- نماینده مردم سردشت و پیرانشهر از سفر یک هیئت به دستور وزیر بهداشت و درمان به شهرستان سردشت خبر داد و گفت: این هیئت در جلسات خود وضعیت این شهرستان را خاص توصیف کردند.
«رسول خضری»  روز دوشنبه (25 آبان ماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس گفت:طبق پیگیریهایی که انجام شد، کمیسیون رسیدگی به وضعیت مدعیان و مصدومین شیمیایی سردشت روزهای پنج شنبه و جمعه (21 و 22 آبان 1394)  در قالب سه اکیپ پزشکی شامل 12 نفر از متخصصان ریه، چشم و پوست در دو روز متوالی پرونده 1450 نفر مدعی مصدومیت در بمباران شیمیایی سال 1366 را به منظور و تشخیص و احراز جانبازی مورد بررسی قرار خواهند داد.
وی تصریح کرد:تشکیل کمیسیون پزشکی و فعالیت جدی آن یکی از مهمترین برنامه‌های رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت بوده و اعزام این سه اکیپ پزشکی که مورد استقبال بنده قرار گرفتند نیز در راستای تحقق برنامه ریزی های قبلی صورت گرفته است.
وی افزود:در همین راستا روز شنبه 14 تیرماه 1393 نیز با پیگیریهای به عمل آمده هیئتی متشکل از مشاور معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری، معاون اداره نظارت وزارت بهداشت و درمان، معاونت امور درمانی دانشگاه علوم پزشکی، نماینده معاون وزارت بهداشت درمان، مدیر کل بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، رئیس مرکز مصدومین شیمیایی بنیاد شهید، مدیر کل درمان و توانبخشی بنیاد شهید، معاون بهداشت درمان بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، رئیس مرکز تحقیقات تنظیم ایمنی دانشگاه شاهد در سردشت حضور یافتند و حسب دستور مقام عالی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی طی دو روز جلسات متوالی وضعیت کلینیک مصدومین شیمیایی را بررسی نمودنده بودند و اعضای حاضر در آن جلسه شرایط سردشت را خاص عنوان نمودند و تاکید کردند بدون اتلاف وقت باید برنامه ریزی شود و الگویی طراحی گردد تا پیگیریهای به عمل آمده برای مصدومین شیمیایی ملموس باشد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد:همچنین در روز جمعه 15 شهریور ماه 1393 نیز هیئتی 42 نفره و متشکل از پزشکان و متخصصین ریه، چشم، قلب، پوست، گوش و حلق و بینی، روماتولوژی، زنان از وزارت بهداشت و درمان، بنیاد شهید و ایثارگران، متخصصان بیمارستان های فوق تخصصی بقیه الله، بیمارستان ساسان، بیمارستان شهید مصطفی خمینی و دانشگاه علوم پزشکی شاهد در سردشت حضور یافتند و 700 نفر از مصدومین شیمیایی که درصد جانبازی آنها بالاتر از 25 درصد بود را مورد آزمایش قرار دادند.
خضری خاطر نشان کرد: این برای نخستین بار از زمان شیمیایی شدن شهرستان سردشت است که چنین آزمایش های جامعی بر روی مصدومین و جانبازان انجام می گیرد. در مجموع مصدومین و مردم نیز رضایتمندی بیشتری از نحوه برگزاری این کمیسیونها و بررسی ها و آزمایش های انجام گرفته در مراحل اخیر داشته اند و طبق اظهارات نماینده سردشت و پیرانشهر انجام این آزمایش ها تا دستیابی به نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.  
در پایان نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از تشکیل این کمیسیونها،عنوان کرد:امید است بتوان،با پیگیریهای انجام شده احراز مصدومیت جانبازی شیمیایی شدگان سردشت را اجرایی نماییم تا حداقل،کمی از بار این حادثه آزار دهنده را کم نمایبم./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید