تلاش کمیسیون بهداشت برای بستن مالیات بر خرده فروشی سیگار


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش این کمیسیون برای بستن مالیات بر خرده‌فروشی سیگار خبر داد وگفت: بر این اساس قرار است دوشنبه هفته جاری نشستی را با مسئولان شرکت دخانیات برگزار کنیم.

 
 
رسول خضری در  نشست روز دوشنبه (11 آبان) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مسئولان شرکت دخانیات خبر داد وافزود: واقعیت آن است که در روز پول‌ زیادی از جیب مردم برای مصرف سیگار هزینه می‌شود لذا این کمیسیون برای بررسی میزان مصرف به دنبال بازدید از شرکت دخانیات و پیگیری این موضوع خواهد بود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مالیات بر خرده‌فروشی سیگار از مواردی است که کمیسیون بهداشت به شدت پیگیر آن است، ادامه داد: از یک درصد مالیات بر ارزش افزوده تنها 3 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت واریز می‌شود و اگر مالیات بر خرده‌فروشی نیز مورد توجه قرار گیرد مبلغی حدود 10 الی 11 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت تزریق می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: در کشورهای دیگر دو سوم پول قیمت سیگار به مالیات اختصاص دارد اما در ایران به بحث مالیات بر خرده‌فروشی بی‌توجهی می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست مذکور برای رسیدن به راه‌حلی مشترک صورت می‌گیرد تا بتوان آینده‌ خوبی را برای مالیات بر سیگار متصور شد.


 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید