خضری در مصاحبه اختصاصی با شبستان: برخورد صریح و شفاف با پدیده زیرمیزی انتظار جامعه و مجلس است


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه پدیده زیرمیزی نسبت به سنوات گذشته کمتر شده است گفت: انتظار جامعه و مجلس این است که برخوردها در این زمینه شفاف و صریح‌تر باشد.
 
 
رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پدیده زیرمیزی پزشکان به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: پدیده زیرمیزی در حال حاضر نسبت به سنوات گذشته بسیار کم شده است اما باز هم نمی توان ادعا کرد که به صفر رسیده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر همه تلاش ما چه در مجلس و چه مسئولان در دولت این است که با این موضوع برخورد شود و برای جامعه در این زمینه روشنگری های لازم انجام گیرد.

خضری تصریح کرد: انتظار بود بعد از ارزش نسبی خدمات و بازنگری تعرفه های پزشکی و پیراپزشکی این بحث زیرمیزی کاملاً برچیده شود و انتظار مردم و جامعه پزشکی از مسئولان نیز همین بود.

خضر با بیان اینکه آمارها در این زمینه کاهش یافته است اما به طور صددرصد قطع نشده است گفت: انتظار داریم هم پزشکان و هم بخش نظارت وزارت بهداشت در این زمینه جدی‌تر ورود کنند تا همین مقدار کمی نیز که در جامعه وجود دارد از بین برود و باعث آرامش جامعه و مردم شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر از کل جمعیت پزشکان کشور شاید ده درصد جراح باشند که از این جراحان ده درصد بحث زیرمیزی را شاید داشته باشند که در حال حاضر نیز آن ده درصد بسیار کاهش یافته است که این کاهش خوب بوده است ولی باز هم به آن چیزی که مطلوب است فاصله داریم و انتظار داریم میزان زیرمیزی در کشور به صفر برسد یعنی یک در میلیون نیز نباشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در کمیسیون بهداشت و درمان کشور از سازمان نظام پزشکی و همچنین بخش نظارت وزارت بهداشت و درمان و هم سازمان نظام پزشکی در این زمینه ورود جدی داشته باشند و انتظارات این است که این قضایا در جامعه شفاف شوند و اگر شفاف شوند قطعا این موضوع نیز در جامعه زودتر برچیده می‌شود. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید