خضری در نطق میان دستور خواستار شد: ضرورت طرح دعوی در مجامع بین المللی و دادگاه لاهه به علت بمباران شیمیایی سردشت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت در حوزه کاهش نرخ تورم حرکت خوبی داشته اما در مورد رکود رشد بالای 13 و 19 درصد گزارش شده است.
 
 
رسول خضری در جلسه علنی امروز (سه شنبه 5 خرداد) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر، نتیجه انتخابات هیأت رئیسه و نیز با آرزوی توفیق برای تیم مذاکره کننده هسته‌ای، گفت: در آستانه حماسه سیاسی 24 خرداد ماه هستیم لذا انتظار داریم دولت در ورود به سال سوم خدمت تحرکات بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث کاهش نرخ تورم حرکت بسیار خوب بوده اما در بحث رکود و بیکاری رشد بالای 13 درصد و بعضا 19 درصد داریم که نگران کننده است از این رو انتظار داریم رئیس جمهور و تیم همراه تحرک بیشتری مخصوصا در بحث معیشت و اشتغال بیکاران داشته باشند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور افزود: بعد از گذشت دو سال از عمر دولت تدبیر و امید در سال مزین به شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت انتظار داریم در بیانیه شماره سه در خصوص توسعه مدیریت اقتصادی و مطالبات به حق مردم و مدیریت شهرستان ها و فرمانداران نهایت کوشش به عمل آورید تا پیش از سفر استانی باعث جذب مردم به سوی دولت تدبیر و امید شوید همچنین در خصوص مدیریت های سیاسی چالش جدی داریم که انتظار داریم در این خصوص نیز تدبیر شود.

خضری در ادامه با بیان اینکه شهرستان سردشت اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی است، یادآور شد: اکنون در بیست و هشتمین سالگرد این اقدام هستیم لذا انتظار داریم در خصوص مصدومین شیمیایی سردشت اول بحث احراز جانبازی که در نوبت احراز جانبازی هستند صورت گیرد و بعد طرح دعوی در مجامع بین المللی و دادگاه لاهه از طریق وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی صورت گیرد همچنین 2 میلیارد تومانی که وزیر بهداشت در سالگرد بیست و هفتمین سال این فاجعه قول دادند، به کلینیک جانبازان شیمیایی این شهر اختصاص یابد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس نهم ادامه داد: در خصوص لایحه رتبه بندی معلمان و بحث معیشت آنها و نظام هماهنگ پرداخت حقوق انتظار داریم دولت و وزیر آموزش به جد اقدام کند و مجلس با پشتیبانی از این وزارتخانه انسان ساز و زیربنایی حرکت و تحول به وجود آورد.

وی در خصوص مشکلات عمرانی حوزه انتخابیه خود عنوان کرد: متأسفانه در حوزه جاده های مواصلاتی که به عنوان محور اصلی توسعه از مشکلات عدیده برخورداریم که در سفر اخیر معاون وزیر مطرح شد برای مثال جاده ترانزیتی پیرانشهر به نقده یک جاده استراتژیک است که در خصوص تأمین اعتبار برای تسریع در ساخت و احداث این اتوبان که به طول 50 کیلومتر است باید اقدام شود همچنین در جاده مواصلاتی دیگر سردشت طبق قول معاون وزیر عملیات آغازسازی صورت گیرد.

خضری در ادامه خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: از وزیر بهداشت انتظار داریم نسبت به پزشکانی که در خط مقدم حوزه سلامت و پیشگیری یعنی در روستاها هستند توجه کند و در خصوص دو سال آموزش آنها به عنوان حقوق و سنوات خدمتی اقدام عاجل شود که البته در این خصوص چند بار طرح نوشتیم اما به دلیل بار مالی لازم است وزارتخانه در این خصوص و همچنین ارتقای رتبه شغلی این افراد اقدام کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین تکمیل بیمارستان پیرانشهر و درمانگاه سردشت و اعطای مجوز منطقه آزاد تجاری به علت وجود 240 کیلومتر مرز مشترک با استان کردستان عراق را از دولت خواستاریم./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید