نماینده سردشت در گفتگو با کردپرس: زیر ساخت های مرز «کیله»در طرف ایرانی آماده است/بزودی عملیات جاده سازی ربط به بوکان آغاز خواهد شد


نماینده سردشت و پیرانشهر گفت:زیرساخت ها برای تبدیل شدن به مرز رسمی از طرف جمهوری اسلامی ایران انجام شده و در سفر اخیر که آقای قشقاوی با آقای ترابی در 7 تیر به منطقه انجام شد کارها با سرعت بیشتری انجام گرفت.
 
 
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی کُردپرس در خصوص مرز«کیله»گفت:هفته گذشته در مرز «کیله» با حضور بنده  و استاندار آذربایجان غربی و وزیر اقتصاد و بازرگانی اقلیم کردستان عراق و  فرمانداری رانیه و قلادیزه جلسه ای تشکیل و وضعیت مرز کیله بررسی شد.مرزی کیله حدودا باید 23 کیلومتر آسفالت شود که متاسفانه در طرف عراقی آسفالت نشده است.زیرساخت ها برای تبدیل شدن به مرز رسمی از طرف جمهوری اسلامی ایران انجام شده و در سفر اخیر آقای قشقاوی و آقای ترابی در 7 تیر به سردشت، کارها با سرعت بیشتری انجام گرفت.
 وی تصریح کرد:فقط طرف عراقی و اقلیم کردستان عراق تاکنون نتوانسته است زیرساخت های لازم را به پایان برساند. در این جلسه قرار شد هزینه آسفالت مسیر مرزی 23 کیلومتر  را ما تقبل کنیم و استاندار در این جلسه به پیمانکاران تضمین داد هر پیمانکاری که کار آسفالت جاده را به اتمام برساند،در دو سال هزینه ها بازپرداخت شود.
وی افزود: موضوع رسمی شدن مرز «کیله» در راستای سفر سال گذشته استاندار و 24 نفر  از مدیر کل ها به استان سلیمانیه بود و در همین رابطه ما پیگیر بودیم و بدنبال آن هستیم که مرز بصورت رسمی و بین المللی گشایش یابد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص جاده های حوزه شهرستانهای سردشت و پیرانشهر توضیح داد:جاده سردشت و جاده پیرانشهر جاده های حادثه خیزی هستند و ما  بارها اعتراض کردیم .معاون وزیر راه و شهر سازی بهار امسال هم از جاده های بین شهری پیرانشهر و هم  جاده های سردشت بازدید کردند و وضعیت جاده ها را می دانند و در این رابطه قول همکاری و بهسازی راههای این دو شهرستان را داده اند.
وی در خصوص جاده ی ربط به بوکان گفت:جاده ی ربط به بوکان که جز جاده های حیاتی است در طی چند روز آینده برای شروع عملیات جاده سازی و راه سازی از روستای (گوله ر) در مسیر گندمان  آغاز خواهد شد.فعلا از بودجه های استانی استفاده می کنیم ولی به محض اینکه امسال عملیات راه سازی انجام شود در سال آینده بودجه ملی برای آن تخصیص خواهد یافت.در این رابطه از وزیر راه و شهر سازی قول گرفته ایم که  از محل ماده 215 و با  نظر مثبت  وزارت راه و شهر سازی در سازمان مدیریت  و برنامه ریزی  از ردیف بودجه های ملی،منابعی برای آن تخصیص یابد. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید