اظهارات خضری درباره لوازم آرایشی قاچاق: ساخت لوازم آرایشی چینی از پساب های صنعتی!


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه اخیرا 150تن ناخن مصنوعی قاچاق وارد کشور شده است، گفت: اگر مردم بدانند مواد آرایشی چینی از پساب های صنعتی و فاضلاب ها ساخته می شود دیدشان نسبت به استفاده کردن از این وسایل غیر بهداشتی عوض می شود.
 

رسول خضری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ملت،درخصوص تازه ترین اخبار ازقاچاق کالا به کشورمان، گفت:هفته گذشته  150 تن ناخن مصنوعی قاچاق وارد کشور شده است، این محموله 150 تنی که حاوی گل مصنوعی،‌پوشاک کودک و جاعینکی هم بوده است، به صورت قاچاق ازامارات وارد کیش و بندرعباس شده است.

 

نماینده سردشت و پیرانشهرب ا اشاره به اینکه حتی دربین این کالاهای قاچاق پوشاک بچه هم وجود داشته است،افزود: این برای من بسیار جای تعجب دارد؛چرا که این  سوال را د ذهن ایجاد می کند آیا ما توانایی تولید پوشاک کودک را نداریم.

خضری یادآورشد: اکنون که اقتصاد مقاومتی و طرح حمایت ازتولید داخلی مطرح شده، باید صادرات را تسهیل و واردات را براساس برنامه های مدون شده دراقتصاد مقاومتی برنامه ریزی کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد: اگرمردم بدانند که مواد بهداشتی و آرایشی چینی که وارد کشور می شود از مواد پساب‌های صنعتی و فاضلاب ها ساخته می شود،دیدشان نسبت به استفاده کردن از این وسایل غیر بهداشتی عوض می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از کشورها از فاضلاب ها یک نوع شکلات تولید می کنند، خاطرنشان کرد: هرچند امروزه می شنویم که آدامس خوکی هم که غیر بهداشتی است به صورت قاچاق وارد می شود./
پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید