ارائه خدمات بین بیمه تامین اجتماعی و سلامت ایرانیان یکسان سازی شود/70 درصد اعتبارات یعنی دو سوم اعتبارات حوزه سلامت مستقیما دست بیمه هاست


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم یکسان‌سازی ارائه خدمات بین بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان تاکید کرد.
 
 
 رسول خضری در گفت و گویی اظهار کرد: مجلس با تصویب قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در حوزه سلامت، اختصاص یک درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به این حوزه را دائمی کرد و در این شرایط دیگر دغدغه مربوط به ادامه روند اجرای طرح تحول سلامت برطرف شد.

وی افزود: با مدیریت درست منابع مالی، مشکلی در اجرای طرح تحول سلامت وجود نخواهد داشت.

خضری گفت: کاهش 7 درصدی تخصیص اعتبارات بیمه‌ها، اجرای طرح تحول سلامت را با مشکلاتی مواجه کرده است که لازم است دولت با چاره‌اندیشی، این پول را طبق قانون پرداخت کند.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص صد در صدی اعتبارات بیمه‌ها به بیمارستان‌ها باعث ایجاد مشکلات جدی در اجرای طرح تحول سلامت شده است، گفت: طبق اعلام سازمان بیمه سلامت ایرانیان میزان تخصیص بیمه‌ها در سال جاری 93 درصد بوده است که این بحران آفرین است.

خضری توضیح داد: 70 درصد اعتبارات یعنی دو سوم اعتبارات حوزه سلامت مستقیما دست بیمه‌هاست به همین دلیل برای انجام هر کاری ناگزیر باید از کانال بیمه‌ها عبور کرد و بیمه‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه باید درصد تخصیص بیمه‌ها صددرصد باشد، گفت: به ازای کاهش هر یک درصد از تخصیص بیمه، مشکلاتی در روند پرداخت حق‌الزحمه پزشکان و پرسنل پیراپزشکی و پرستاری ایجاد می‌شود، مشکلاتی که بیشتر متوجه بیمارستان‌های دولتی خواهد شد، بیمارستان‌هایی که 80 درصد بار بستری بیماران را می‌کشند.

خضری تاکید کرد: کاهش 7 درصدی تخصیص اعتبارات بیمه‌ها، اجرای طرح تحول سلامت را با مشکلاتی مواجه کرده است که لازم است دولت با چاره‌اندیشی، این پول را طبق قانون پرداخت کند.

وی در ادامه به اعتبارات مصوب مجلس در بودجه 94 در حوزه سلامت اشاره و اظهار کرد: مجلس در مجموع، 10 هزار میلیارد تومان به بودجه حوزه سلامت در سال 94 اضافه کرده است که این مازاد بر اعتباراتی است که دولت در بودجه لحاظ کرده بود، این میزان شامل 3 هزار میلیارد تومان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به سرجمع اعتبارات نظام سلامت، 4 هزار و 800 میلیارد تومان از محل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و 2 هزار و 200 میلیارد تومان کمک دولت است، قطعا با مدیریت درست منابع مالی، مشکلی در اجرای طرح تحول سلامت نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید