خضری:تیم پزشکی ایران در عربستان آمادگی لازم را برای مقابله با «کرونا» دارد


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از آمادگی کافی و لازم تیم پزشکی کشورمان برای پیشگیری و مقابله با بیماری تنفسی رایج در کشور عربستان در زمان حضور زائران در این کشور خبر داد.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به هشدارهای داده شده توسط نهادهای پزشکی و بهداشتی کشورمان در خصوص بیماری "کرونا" به زائران خانه خدا گفت: در حج واجب از تمامی کشورهای جهان به ویژه از کشورهای آفریقایی و گرمسیر که مرکز اصلی این بیماری هستند، حضور دارند که ممکن است در فواصل کوتاه به ویژه هنگام انجام اعمال و طواف کعبه موجب انتقال این بیماری شود.

وی ادامه داد: بهتر است زائران بیشتر در کنار گروه ها و کاروان های خود باشند و از نزدیکی بیش از اندازه با مردم سایر کشورها بپرهیزند چرا که "کرونا" از طریق تنفس منتقل شده و علائمی همچون تب و سرفه را به همراه دارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با بیان اینکه درمان "کرونا" کمی مشکل است و حتی آمار مرگ و میر در سطح دنیا داشته است، تصریح کرد: پیشگیری از آن و رعایت بهداشت فردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و زائران می‌توانند با زدن ماسک در اماکن عمومی، شستن دست و صورت و رعایت فاصله مناسب با مردمان کشورهای دیگر از بروز این بیماری پیشگیری کنند.

خضری خاطر نشان کرد: قابل توجه است که تیم پزشکی ایرانی حاضر در کشور عربستان و شهرهای مکه و مدینه از تجربیات خوبی برخوردار است و آمادگی لازم و کافی را برای مقابله با بیماری "کرونا" دارد و در سنوات گذشته نیز به خوبی ظاهر شده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درپایان یادآور شد:در بحث ورود زائران به کشور نیز قطعا تدابیر لازم پزشکی اندیشیده شده و همه علائم کنترل می‌شود و به محض اینکه کوچک‌ترین شکی پیدا شود. فرد قرنطینه و معاینه می‌شود. ان شاالله این بیماری با تدابیر در نظر گرفته شده وارد کشورمان نخواهد شد.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید