نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس: مطالبات کشاورزان آذربایجان غربی پرداخت می شود


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: مطالبات کشاورزان آذربایجان غربی با دیرکردهای چند ماهه پرداخت می‌شود.

 
 

رسول خضری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: باید مسئولان و متولیان امر در راستای پرداخت مطالبات کشاورزان مناطق مختلف استان اقدام کنند، چرا که این قشر از جامعه به معنای واقعی در چرخاندن اقتصاد کشورمان و استان ایفاگر نقش کلیدی و حساس هستند.

وی با اظهار تاسف از اینکه در ارتباط با معوقات کشاورزان دو مشکل جدی و بارز دیده می‌شود، اضافه کرد: چغندرکاران و گندم‌کاران آذربایجان غربی در ارتباط با مطالبات خود از دولت گلایه‌های جدی دارند، که باید در راستای رفع این مشکلات و مسائل اقدامات اساسی انجام گیرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به خرید تضمینی محصولات از کشاورزان اشاره کرد و افزود: با وجودی که هنگام خرید نسبت به تضمینی بودن پرداخت‌ها به کشاورزان  قول مساعد داده شد، اما با تاخیر چند ماهه این وجوه به حساب آنها واریز می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف از این موضوع که هنوز بخشی از وجوه به تولیدکننده‌های محصولات کشاورزی استان پرداخت نشده است، گفت: حال آنکه این موضوع به معنای واقعی کلمه یکی از مطالبات بر حق کشاورزان قلمداد می‌شود.

خضری ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ضرورت جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: به این سری مباحث دولت‌مردان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید با جدیت بیشتر توجه داشته باشند.

این مسئول سفر اخیر وزیر کشور و سپس وزیر ارشاد در همین هفته را مورد توجه قرار داد و ضمن ابراز امیدواری برای قطعی شدن سفر هیئت دولت و ریاست جمهوری به آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: این جلسات باید خروجی مطلوب و قابل قبول برای مردم استان داشته باشد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی برای صدور مجوزهای توسعه‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی، تجاری و مناطق آزاد ابراز امیدواری کرد و گفت: با همراهی مسئولان، وکلای ملت، رسانه‌های جمعی و سایر آحاد جامعه می‌توان استان را در مسیر توسعه همه‌جانبه قرار داد.

وی با اشاره به اینکه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1394 به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده است، یادآوری کرد: در صورت همکاری، هم‌افزایی و تعامل گسترده می‌توان تا اندازه زیادی برای حل مشکلات گام برداشت و نتایج موثر به دست آورد.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید