در گفت وگو با پانا مطرح شد؛ ارائه لایحه سلامت روان به مجلس/ افزایش بیماری های روانی


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه لایحه سلامت روان در آینده نزدیک به مجلس خبر داد و گفت: سیاست متولیان باید به سمتی پیش رود که به این بیماران و مشکلات آن ها بیشتر توجه شود.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با اشاره به ضرورت وجود قانون سلامت روان در کشور اظهار داشت: تدوین لایحه سلامت روان از چندسال گذشته در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و در حال حاضر در نوبت ارسال به مجلس است.


این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: لایحه سلامت روان در بیش از 40 ماده آماده شده و برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد: همچنین هفته گذشته در جلسه کمیسیون بهداشت گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان صندوق‌ های بیمه ‌گر درخصوص سلامت روان جامعه و چگونگی تأمین هزینه ‌های درمانی بیماران ارائه شد.


خضری با ابراز نگرانی از روند رو به رشد بیماری ‌های روحی و روانی در کشور گفت: با توجه به افزایش بیماران روانی تعداد بیمارستان ‌ها برای خدمات دهی به این گروه از بیماران اندک است و دولت‌ باید برای ساخت بیمارستان تخصصی بیماران روانی سرمایه گذاری کند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برخی از بیماران روانی به خاطر مشکلات بیمه ‌ای و اقتصادی از درمان خود منصرف می ‌شوند، گفت: سیاست متولیان باید به سمتی پیش رود که به این بیماران و مشکلات آن ها بیشتر توجه شود و شرایط و امکانات بهتری برای آنها فراهم شود.


وی همچنین در پایان درخصوص تدوین برنامه توسعه ششم در حوزه سلامت نیز گفت: برنامه توسعه ششم در حوزه سلامت براساس سیاست های کلان حوزه سلامت ابلاغی رهبر معظم انقلاب تدوین می شود و موضوعات مختلفی از جمله تهیه پیوست سلامت برای همه قوانین و طرح های کلان توسعه کشور، اصلاح ساختار نظام سلامت، تامین منابع مالی پایدار در حوزه سلامت و افزایش و بهبود کیفیت مراقبت های جامع سلامت از جمله مواردی است که در این برنامه مورد توجه قرار می گیرد.
 

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید