نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس تأکید کرد: ضرورت تلاش برای توسعه بازارچه های مرزی در سردشت


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه بازارچه‌های مرزی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 
 

رسول خضری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: توسعه بازارچه‌های مرزی و اقتصاد مرزنشینان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد، تا از این رهگذر به معیشت مرزنشینان مساعدت ویژه‌ای شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و ارتشی به دلیل تلاش‌های شبانه‌‌روزی برای برقراری امنیت همه‌جانبه در مرزهای ایران اسلامی، اضافه کرد: در سایه مجاهدت و همت سربازان گمنام نظام ثبات و آرامش در جای جای کشورمان هم‌اکنون حکم‌فرما است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به بازدید وزیر کشور از مرزهای آذربایجان غربی به ویژه مرزهای جنوب استان، سردشت و پیرانشهر اشاره و خاطرنشان کرد: در این سفر استانی از بازارچه‌های مرزی بازدید به عمل آمده و از نزدیک شاهد امنیت مرزها شده‌اند.

وی با اظهار به اینکه از ظرفیت مرزی بودن استان و هم‌‌‌مرزی با سه کشور جمهوری آذربایجان، عراق و ترکیه باید استفاده حداکثری به عمل آید، اضافه کرد: در این صورت با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تا اندازه زیادی برای کاهش نرخ بیکاری کمک می‌شود.

این مسئول با اشاره به مصوبه و قانون ساماندهی مبادلات مرزی، اضافه کرد: باید در راستای بسط و توسعه فعالیت‌ بازارچه‌های مرزی گام برداشت، تا از این رهگذر برای بهبودیافتن معیشت مرزنشینان به طور مستمر اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

خضری با اظهار به اینکه مرزنشینان به منزله مرزبانان کشورمان قلمداد می‌شوند، اضافه کرد: نه‌تنها در طول هشت سال دفاع مقدس با رشادت و جان‌فشانی در مقابل متجاوزان به خاک ایران اسلامی ایستادگی کرده‌اند، بلکه در همه سال‌های بعد از پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی از تمامیت ارضی کشورمان دفاع همه‌‌جانبه‌ای داشته‌اند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه در روزهای پایانی نیمه نخست سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» قرار گرفته‌ایم، اضافه کرد: باید از ظرفیت عظیم نهفته بین مردم برای توسعه استان استفاده حداکثری به عمل آوریم.

وی با اظهار به اینکه استان ما از جمله سردشت و پیرانشهر در زمینه‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری و توسعه مستعد است، اضافه کرد: بنابراین باید ضمن شناخت قابلیت‌‍‌های مختلف استان در راستای استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی گام برداشت.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید