پیگیری حسابرسی مالی سازمان های حوزه ی سلامت؛ 4 الی 6 ماه پس از پایان سال مالی


دبیر کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس درباره ضرورت ارائه گزارش نحوه هزینه کرد مبالغ دریافتی وزارت بهداشت از بیمه گفت: سوء اطلاعات همواره همانند سوء تغذیه کشنده است؛ لذا وزارت بهداشت باید پس از طی مدت مذکور، نسبت به ارائه گزارشی که به آن مکلف شده است اقدام نماید.
 
 
دکتر رسول خضری در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صدای صنعت گفت: طبق قانون، هر جا که سازمانی از منابع عمومی مبالغی را دریافت کند، باید با بازرسی و نظارت دیوان محاسبات به نمایندگی از مجلس و سازمان بازرسی کل کشور به نمایندگی از قوه قضاییه و حتی نظارت قوه مجریه توام باشد.

وی با بیان اینکه یقینا این موضوع را در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح و از طریق کمیسیون پیگیری خواهیم کرد، اظهار داشت: قانون فوق الذکر، مبالغ دریافتی وزارت بهداشت از بیمه را نیز شامل می شود؛ لذا وزارت بهداشت علاوه بر ارائه گزارش به بیمه مرکزی و سازمان مدیریت، باید به دستگاه های نظارتی قوای مقننه و قضائیه نیز پاسخگو باشد. ضروری است تا وزارت بهداشت با شفاف سازی نسبت به دغدغه های موجود، از نحوه هزینه کرد خود گزارشی ارائه دهد.

دکتر رسول خضری در پایان با اشاره به اینکه حسابرسی مالی موسسات و سازمان های حوزه ی سلامت از جمله وزارت بهداشت 4 الی 6 ماه پس از پایان سال مالی قابل پیگیری است، تاکید کرد: ضروری است تا وزارت بهداشت در این زمینه با ارائه گزارش، نسبت به شفاف سازی آن اقدام نموده و از نحوه هزینه کرد مبالغ دریافتی از بیمه اطلاع رسانی نماید.  

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید