خضری مطرح کرد: کمبود پزشک طب کار؛ دغدغه مهم کارگران/ مجلس پیگیر نحوه ارایه مجوز تاسیس کلینیک به پزشکان طب کار


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کمبود پزشک طب کار دغدغه مهم کارگران به شمار می‌رود، گفت: در همین زمینه قرار است کمیسیون در نشستی با وزارت بهداشت نگرانی پزشکان طب ونحوه ارایه مجوز تاسیس کلینیک به آنان را بررسی کند.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره مشکلات پیش‌روی پزشکان طب کار، افزود: با توجه به اینکه تعداد متخصصان طب کار در کشور بسیار محدود است لذا اعزام پزشکان به سایر استان‌ها با مشکل مواجه است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اغلب استان‌های صنعتی یک الی دو نفر پزشک طب کار دارد که این نشان دهنده کمبود پزشک طب کار است، بر این اساس وزارت بهداشت با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی یکسری پزشکان عمومی را آموزش دادند تا به عنوان پزشک طب کار مشغول به فعالیت شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه امروزه پزشکان طب کار با محدودیت‌های جدی مواجه هستند تصریح کرد: عمده مشکلات این افراد محدودیت در معاینات یا ارایه خدمات است درحالی که شاید پزشکان طب کار سالی یک یا دوباره فرصت پیدا کنند تا در استان‌های مختلف حضور پیدا کرده و معاینات خود را انجام دهند اما برای همین مدت نیز با مشکلاتی روبرو هستند.

وی یادآور شد: بهداشت کار، بهداشت محیط کار و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از کار از مجموعه فعالیت‌های پزشک طب کار است اما متاسفانه پزشک طب کار تاحدی محدود است که پزشکان امکانی برای آزمایشات دوره‌ای برای کارگران شاغل در کارخانجات پیدا نمی‌کنند.

خضری با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و کار باید در قبال پزشک طب کار یکسری محدودیت‌ها را از میان بردارند، افزود: در این زمینه لازم بود تا نشست‌ هم‌اندیشی بین مجلس و وزارت بهداشت برگزار شود که در همین زمینه قرار است روز سه‌شنبه (3 شهریورماه) این جلسه تشکیل شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، ادامه داد: از سویی دیگر به پزشک طب کار مجوز تاسیس کلینیک داده نمی‌شود که این مهم از مطالبات اصلی پزشک طب کار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: با وجود آنکه کارگران زیادی در سطح کشور مشغول فعالیت هستند اما پزشک طب کار برای تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به محیط کار بسیار محدود است که امیدواریم رایزنی‌های صورت گرفته نتیجه‌بخش واقع شود./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید