مهم ترین دغدغه های نماینده پیرانشهر و سردشت در حضور وزیر کشور


 قانون ساماندهی مبادلات ، اقتصاد مرزنشینان و توسعه بازارچه های مرزی ، تسریع در دوبانده کردن جاده مرزی تمرچین به نقده و لزوم پرداخت طلب چغندرکاران و گندم‌کاران استان و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی پیرانشهر و سردشت از مهم ترین دغدغه های مطرح شده رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در شورای اداری استان با حضور وزیر کشور بود.
 
 
 نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در پنجمین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر کشور ، اعضای شورای تامین و اداری برگزار شد ، با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی ، نظامی و انتظامی در حال حاضر مرزهای آذربایجان غربی به رغم وجود ناامنی در آن سوی مرز از امن ترین مناطق کشور و منطقه به شمار می رود ، تاکید کرد : بهترین مرزداران استان خود مرزنشینان هستند که در طول 8 سال دفاع مقدس و بعد از آن اجازه  ندادند وجبی از خاک کشور به دست دشمن بیفتد و ضروری است مسئولان هر چه زودتر قانون ساماندهی مبادلات ، اقتصاد مرزنشینان و توسعه بازارچه های مرزی را در دستور کار قرار دهند.

رسول خضری در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و افزود : دوبانده کردن جاده مرزی تمرچین – پیرانشهر – جلدیان و نقده به طول 56 کیلومتر که شاهرگ اصلی ارتباطی استان با کشور عراق است و یکی از آرزوهای چندین ساله مردم می باشد امیدوارم بل اختصاص اعتبارات و تلاش بیشتر حوزه های درگیر هر چه سریعتر به اتمام برسد.

رسول خضری  همچنین به دو مشکل اساسی منطقه مبنی بر لزوم پرداخت طلب چغندرکاران و گندم‌کاران استان تصریح کرد : به رغم آنکه پرداخت این محصول تضمینی است ولی هنوز برخی از مطالبات کشاورزان پرداخت نشده و امسال هم استان در حوزه پرداخت طلب گندم کاران با مشکل اساسی مواجه است و پرداخت مطالبات کشاورزان از رئوس اقتصاد مقاومتی بوده و باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت طلب آنان اقدام شود.

نماینده مردم پیرنشهر و سردشت به موضوع فوق العاده نوار مرزی هم اشاره کرد و گفت : متاسفانه استان و کرمانشاه مورد غفلت واقع شده اند و ضروری است توجه ویژه ای به این مناطق صورت گیرد.

خضری با گلایه از تاخیر سفر هیات دولت به استان که از پارسال در برنامه است ؛ ابراز امیدواری کرد : در این سفر شاهد اعطای مجوزهای مناطق ویژه و آزاد  در سطح استان بخصوص دو شهر پیرانشهر و سردشت باشیم.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید