نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی:باید به امور اقتصادی مرزنشینان توجه خاص شود


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به معیشت مرزنشینان و ساکنان مناطق مرزی همچنین امور اقتصادی آنها بیشتر توجه شود.

 

رسول خضری عصر امروز در جلسه شورای اداری ارومیه که در ساختمان سالن جلسات شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: باید در راستای رفع مشکلات معیشتی اقشار مختلف مردم در استان آذربایجان غربی به ویژه مناطق مرزی این خطه گام برداشته شود، چرا که مسئولیت خطیر صیانت از تمامیت ارضی کشورمان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه در این راستا قانون ساماندهی مبادلات مرزی به تصویب رسیده است، اضافه کرد: باید در راستای اجرایی کردن مفاد آن با هدف سامان بخشیدن به زندگی و رفع مشکلات ساکنان مناطق مرزی استان گام‌های بلندی برداشته شود، همچنین مشکلات و کمبود‌ها به مقامات بلندپایه کشورمان انعکاس داده شود.

این مسئول با اظهار به اینکه اقتصاد نقاط مرزی باید بیشتر از گذشته و جدی‌تر در کانون توجه مسئولان و دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، اضافه کرد: همه مسئولان، کارگزاران نظام و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید در این ارتباط احساس مسئولیت از خود نشان دهند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از ظرفیت مرزی بودن این استان باید در راستای رونق اقتصادی این خطه نیز استفاده حداکثری به عمل آوریم، اضافه کرد: در این صورت تا اندازه زیادی مشکلات اقتصادی و بیکاری رفع شده، فرصت‌‌های شغلی جدید به وجود خواهد آمد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه آذربایجان غربی ظرفیت‌های مختلف اعم از گردشگری، صنعت، معدن و ... برای قدم برداشتن در مسیر توسعه وجود دارد، گفت: باید با شناخت این ظرفیت‌ها و معرفی آنها به سرمایه‌‌گذاران در مسیر رشد و شکوفایی همه جانبه این خطه گام‌های بلندی برداشته شود.

وی با اظهار اینکه نیمه نخست سال « دولت و ملت، همدلی و همزبانی» رو به پایان است، اظهار داشت: باید در فرصت باقی‌مانده در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت‌‌های نهفته بین اقشار مختلف مردم به ویژه این استان اقدامات لازم انجام گیرد، تا نتایج مورد انتظار در همه زمینه‌ها به شکل مطلوب دست پیدا کنیم.

خضری با اظهار به اینکه استان آذربایجان غربی و شهرستان‌های مختلف آن استطاعت و توانایی کافی برای قدم برداشتن در مسیر توسعه دارد، اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های نهفته در آن و پتانسیل‌های سرشار این خطه استفاده حداکثری و لازم به عمل آوریم، تا چشم‌انداز ترسیم شده در این خطه تحقق پیدا کند.

این مسئول یکی از مهم‌ترین پتانسیل‌‌ها در این استان را وجود حس نوع‌دوستی و همدلی در بین اقشار مختلف مردم دانست، اضافه کرد: با وجود سکونت پیروان ادیان توحیدی و مذاهب مختلف با گویش‌های گوناگون در این خطه موجی از اتحاد، همدلی و هم‌افزایی وجود دارد و امنیت، ثبات و آرامش به معنای واقعی کلمه برقرار شده است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید