پیشنهاد خضری برای برگزاری جلسات هم اندیشی به جای استیضاح


 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی برگزاری جلسات هم اندیشی بین دولت و مجلس را بهترین جایگزین برای استیضاح وزرا به خصوص استیضاح وزیر اقتصاد عنوان کرد.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به عملکرد دو سال گذشته وزیر اقتصاد، اظهار کرد: ما در دوره‌ای تورم بالای 40 درصد را داشتیم که حالا کاهش پیدا کرده، اما این بدان معنا نیست که به صورت آنی شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم. ما در همین زمان توانستیم علیرغم تحریم‌های ظالمانه‌ای که به ما تحمیل شده بدون جنگ از ذیل بند 7 شورای امنیت بیرون بیاییم که این نتیجه دیپلماسی سیاسی، مذاکرات هسته‌ای و یک حماسه سیاسی بود.

وی ادامه داد: ما انتظار داریم در سال همدلی و همزبانی با همکاری، تعامل و هم اندیشی مجلس و دولت، حماسه اقتصادی را به دنبال حماسه سیاسی شاهد باشیم. در چنین شرایطی استیضاح‌ها واقعاً محلی از اعراب ندارند و من به شخصه با آن مخالفم. البته سوالاتی از وزرا می‌شود، تذکراتی داده می‌شود و جلسات مشترکی برگزار می‌شود و من معتقدم بهترین راه برگزاری جلسات هم اندیشی است.

خضری همچنین گفت: بعد از خلق حماسه سیاسی و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و مقاومت مردم در چنین شرایطی باید سراغ حمایت از تیم اقتصادی کشور برویم چرا که اکنون مهمتر از هر چیز جنگ نرم در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد است.

این نماینده مجلس حمایت از تولید و خروج از رکود را مهمترین مصوبات مجلس در سال 93 عنوان کرد و گفت: ما گلایه داریم که دولت بخشنامه‌های این قانون را ابلاغ نکرده و انتظار داریم این بخشنامه‌های هرچه زودتر ابلاغ شود تا شاهد تحول اقتصادی و تحقق حماسه اقتصادی باشیم اما برای حصول به این نتیجه باید راهنمایی، همدلی و همفکری مجلس هم بیشتر باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به این‌که سال جاری سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام‌گذاری شده اگر کسی بخواهد در راستای منویات رهبری حرکت کند باید کمک کند تا مجموعه دولت و مجلس همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید