دکتر رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر با صدور پیامی 17 مرداد روز خبرنگار را تبریک گفت


به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با صدور پیامی 17 مرداد روز خبرنگار را به همه خبرنگاران، صاحبان اندیشه و قلم، فعالان عرصه رسانه و جامعه مطبوعاتی تبریک گفت . متن پیام ایشان به شرح زیر است: 
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

  هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار و مجاهدان بی منت و فرصت مغتنمی است تا از تلاشهای قلم به دستان شریف و خبرنگاران خستگی ناپذیر و آزاده ای که عاشقانه رسالت آگاهی بخشی به افراد و شهروندان و در کل جامعه را برگزیده اند تقدیر و تشکر به عمل آوریم و  در پاسداشت کوشش های متعهدانه و صادقانه و زحمات بی دریغ آنان در راستای تولید و توزیع اطلاعات و حقایق بکوشیم.

خبرنگاران را وجدان بیدار جامعه نام نهاده اند. آنان پیشگامان و طلایه داران ترویج آگاهی و از تاثیرگذارترین اقشار جامعه هستند که در عصر اطلاعات رسالتی بزرگ در راستای افزایش آگاهی جامعه بر دوش می کشند و بدیهی است که فعالیت ها و تلاشهای آنان نقشی منحصر به فرد و حیاتی در پیشرفت و توسعه جامعه دارد. خبرنگاران متعهد و مسئولیت پذیر با ترویج آزادگی، آگاهی بخشی و ارتقای دانش و معلومات، از میان بردن کج روی و انحراف به واسطه روشن سازی وقایع و حقایق و در نتیجه قرار دادن جامعه در مسیر درست و صحیح حرکت و نیز با ارتقاء و بالا بردن آگاهی مردم، زمینه های ترقی و اعتلای جامعه را فراهم می آورند. همچنین آنان با نقد منصفانه و اصلاح- محور نقشی بی بدیل در فراهم آوری زمینه گفتگو و بسترسازی برای شناخت آسیب ها و اتجام اصلاحات در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و در نهایت تامین اهداف و منافع جامعه و کشور ایفا می کنند. همچنین خبرنگاران را از آن روی که در میان مردم و در عمق جامعه زندگی می کنند و از ابعاد مختلف آن آگاهی و اطلاع دارند و با تیزبینی به بیان مسائل و مشکلات مردم و واقعیت های زندگی اجتماعی می پردازند، زبان گویای جامعه و تصویرگران زمانه خود می نامند.

در حقیقت خبرنگاران دلسوز رابطان مورد وثوق و واسطه های قابل اعتماد میان مردم(جامعه) و مدیران و مسئولین(دولت) هستند. آنان از سویی به اطلاع رسانی در زمینه فعالیت مسئولان و مدیران و اقدامات و خدمات انجام گرفته از سوی دولت مبادرت می ورزند  و از سوی دیگر با مهارت خاص خود مشکلات و دغدغه های مردم و شهروندان را پیگیری کرده و آن را به گوش مسئولان رسانده و یا مدیران را به پاسخگویی تشویق و یا وادار می کنند و بدینگونه در راستای حل مسائل تلاشی عظیم و جهادگونه به عمل می آورند و در بسیاری از موارد در اتخاذ راه حل ها و سیاست ها و اتخاذ تدابیر مناسب تاثیر گذار بوده اند. همین نقش ارتباطی خود یکی از مهمترین زمینه های رشد و توسعه مشارکتی و همه جانبه را تحقق می بخشد.

اما خبرنگاران نیز دارای حق و حقوقی هستند و تلاش و کوشش خستگی ناپذیر و اقدامات و فعالیت های سترگ آنان می طلبد که ما نیز در راستای تحقق کامل حقوق مادی و معنوی آنان نهایت تلاش را به عمل آورده و به آنان انگیزه داده و آنها را در راستای ایفای رسالت خود امیدوار و دلگرم نماییم. شهروندان باید قدردان خبرنگاران به دلیل پیگیری مشکلات و نیز انعکاس دغدغه های جامعه بوده و با احترام و تکریم به جایگاه خبرنگاری بنگرند. مسئولین نیز باید همیاری و همکاری و زحمات خبرنگاران را ارج نهاده و مطالبات و خواسته های آنان را تحقق بخشیده و از آنان پشتیبانی و حمایت نمایند. نتیجه این قدرشناسی در بالا رفتن انگیزه خبرنگاران، تلاش هر چه بیشتر آنان در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و در نتیجه رشد و شکوفایی و توسعه کشور بازتاب خواهد یافت.

اینجانب به نمایندگی از مردم فرهیخته و شریف سردشت و پیرانشهر و از باب "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" و نیز به رسم وظیفه و ادب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی خبرنگاران شهید و ایثارگر که در راه آگاهی بخشی به شهروندان و جامعه جان باختند، این روز بزرگ را گرامی می دارم و روز  خبرنگار را خدمت همه مردان و زنان خبرنگار، روزنامه نگاران، فعالان عرصه رسانه و قلم و اطلاع رسانی کشور و به ویژه روزنامه نگاران و خبرنگاران متعهد و پرتلاش و دلسوز استان آذربایجان غربی و حوزه سردشت و پیرانشهر صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم و بدینوسیله مراتب سپاس و قدردانی خود را به دلیل سعی فراوان و تلاشهای خستگی ناپذیر این عزیزان در انعکاس اخبار و رویدادهای ملی و  منطقه ای و به ویژه اخبار مربوط به مجلس و حوزه انتخابیه که بسترهای مناسبی برای خدمتگذاری بهتر به مردم و انجام سریع تر و متناسب تر وظایف را فراهم آورده اعلام می دارم و دست یکایک شما عزیزان را به گرمی می فشارم.

از همه شما خبرنگاران عزیز به ویژه خبرنگاران سردشت و پیرانشهر که عملا نشان داده اید که آگاهی را حق مردم می دانید استدعا دارم که همچون گذشته در راستای پیشرفت و تعالی و  توسعه دیارمان به انعکاس اخبار و اطلاعات و ایراد نقطه نظرات و نقدها استمرار دهید. باشد که بدین طریق زمینه ها و بسترهای گفتگو و در نتیجه جبران کمبودها و اصلاح نواقص و اشتباهات فراهم آمده و مسیر درست خدمتگزاری ادامه یابد. امیدوارم با توکل به خدا و  در سایه تلاش و همت شما در مسیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، مسیر رشد و بالندگی و توسعه دیارمان را  هموارتر و این هدف ارزشمند و مشترک را تحقق بخشیم.  

در خاتمه، صحت، سلامتی، سربلندی، سعادت، بهروزی، شادی، و توفیق روزافزون یکایک شما عزیزان و خانواده های گرامی و صبورتان را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.

دکتر رسول خضری

نماینده مردم شریف سردشت و پیرانشهر

در

خانه ملت

16/05/1394

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید