در گفت وگو با پانا مطرح شد؛ بهبود شرایط قیمت دارو و تجهیزات پزشکی پس از رفع تحریم ها


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص وضعیت تجهیزات پزشکی در کشور گفت: شرایط قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور پس از رفع تحریم ها بهبود می یابد.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، به تحریم ها علیه کشور در حوزه دارو اشاره کرد و اظهار داشت: باید گفت ایجاد هرگونه محدودیت برای دسترسی بیمار به دارو و تجهیزات پزشکی که برای بهبود سلامتی خود نیازمند آن است از جنبه انسانی و اخلاقی اقدامی ناعادلانه به شمار می رود که متاسفانه این مساله در چند سال اخیر از سوی کشورهای غربی برای کشور ما اعمال می شد.


وی با اشاره به وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی پس از رفع تحریم ها اظهار داشت: وضعیت دارو و اقلام پزشکی و دسترسی مردم به این کالاهای پزشکی آسان تر می شود.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در واقع تجهیزات با کیفیت و با قیمت مناسب وارد کشور می شود و دسترسی ها نیز تسهیل می یابد، در شرایط تحریم کشور ما از نظر تأمین تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی روبرو شد و هزینه های بالایی را متحمل شدیم که این وضعیت حتما بعد از برداشته شدن تحریم ها بهتر خواهد شد.


وی با بیان اینکه هزینه های دارویی پس از رفع تحریم ها کاهش می یابد، خاطرنشان کرد: مردم می توانند شاهد کاهش هزینه ها نسبت به گذشته باشند. البته ما معتقد هستیم که در بحث دارو و تجهیزات پزشکی باید آنقدر تلاش کنیم که به سمت تولید این محصولات برویم و نیازهای کشور را در داخل فراهم کنیم.


این نماینده مجلس یادآور شد: تجهیزات و ملزومات پزشکی بازار آشفته ای داشت که این وضعیت تقریبا ساماندهی شده است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید