برگزاری مراسم گرامیداشت لباس محلی در دانشگاه صنعتی شریف


    نماینده سردشت و پیرانشهر که خود با لباس کردی به مراسم آمده بود و سخنان خود را با زبان کردی بیان نمود،ابراز امیدواری کرد تا مسئولین هر چه بیشتر در راستای غنی شدن کشور به همبستگی توجه شایان تری نشان دهند. 
 
 
 مراسم گرامیداشت لباس محلی در آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری کردپرس از محل این مراسم،عصر روز سه شنبه 29 اردیبهشت مراسم تجلیل از لباس محلی با حضور جمع زیاد ی از دانشجویان و چهره های کشوری برگزار شد.در این برنامه سخنرانان با ارج نهادن به هویت و لباس اقوام ایرانی خاطر نشان کردند که جای روز لباس محلی در تقویم کشور خالی است.

    در این مراسم دکتر رسول خضری نماینده شهرستانهای سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با ذکر بیاناتی عنوان کرد:ایران کشور رنگین کمان اقوام است و این رنگین کمان چونان زیبا در کنار هم قرار گرفته اند که مایه مباهات هر ایرانی است.ما در قانون اساسی به وضوع با مفاد قانونی از قبیل اصل 15 و 19 قانون اساسی برخورد می کنیم که بصورت پیشرفته حقوق اقوام را به رسمیت شناخته و به این مهم هم توجه نموده و هم در حال عمل کردن است.

    وی که خود با لباس کردی به مراسم آمده بود و عرایض اولش را با زبان کردی بیان نمود،ابراز امیدواری کرد تا مسئولین هر چه بیشتر در راستای غنی شدن کشور به همبستگی توجه شایان تری نشان دهند

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید