خضری: دانشگاه آزاد می تواند از تاثیرگذارترین دستگاهها در اشتغال و کارآفرینی باشد


عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر مثبتی در روندآموزش عالی کشور داشته است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت های دولت و مجلس می تواند از تاثیرگذارترین دستگاهها در اشتغال و کارآفرینی باشد.
 
 
رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار سرویس دانشگاه ایسکانیوز,درباره نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه آموزش عادلانه و عدالت آموزشی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان افتخار بزرگی برای کشور محسوب می شود,همچنین دانشگاه آزاد یکی از بازوهای توانمند آموزش عالی در کشور است که همطراز با وزارت علوم و یا حتی جلوتر از آن فعالیت می کند و از لحاظ پیشرفت های علمی و تعداد دانشجو و استاد نیز تاثیر مثبتی درروندآموزش عالی کشور داشته است.

وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال دانشگاه نسل سوم, به نام دانشگاه کارآفرین باشیم ,ادامه داد: در این زمینه نیاز به تهیه سند راهبردی آمایش سرزمینی به شدت احساس می شود تا ازطریق آن نیاز سنجی لازم با شناسایی فرصت ها,استعدادها و منابع موجود در کشور صورت گیرد و اگر دولت در این زمینه به عنوان دستگاه اجرایی کشور گام بردارد, دانشگاه آزاد می تواند به اندازه وزارت علوم و حتی بیشتر در بحث کارافرینی و اشتغال تاثیر گذار باشد.

تبدیل علم به فناوری و ثروت با حمایت از دانشگاه آزاد

خضری در ادامه با اشاره به اینکه شاه کلید رفع بحران بیکاری در دست وزارت علوم و دانشگاه آزاد به عنوان بازوی توانمند آن است,گفت: با همکاری درون بخشی وبرون بخشی و هماهنگی رییس قوه مجریه و حمایت های مجلس و کمیسون آموزش دانشگاه آزادمی تواند یکی از تاثیر گزار ترین دستگاه ها در بخش اشتغال زایی, کارآفرینی و تبدیل علم به فناوری و ثروت باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: با توجه به امنیت موجود در کشورهمچنین می توانیم توریسم فرهنگی و آموزشی جذب کنیم. در حال حاضر بسیاری از پردیس های بین الملل ما دانشجوی خارجی ندارد در حالی که این پردیس ها به این دلیل که ارز آوری داشته و دانشجو وارد کنند و در صدور انقلاب به کشورهای منطقه نقش آفرینی کنند تشکیل شده اند,اما از این فرصت ها استفاده لازم نشده است.

خضری با اشاره به سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افتخاری برای جامعه بشریت و نه تنها برای کشور است که با تمام مشکلات و مصائب توانسته راه پر پیچ و خم را با سر افرازی طی کند.و جا دارد سالگرد تاسیس این نهاد ارزشمند را به تمامی زحمتکشان و مسئولان آن تبریک گویم.

وی درباره تاثیر دانشگاه آزاد در حوزه انتخابیه اش نیز گفت: دو شهرستان مرزی پیرانشهر و سردشت  با وجود وسعت و جمعیت کم در بحث اقتصاد , فرهنگ,اشتغازایی و مبادلات مرزی بسیار تاثیر گذار است و بیش از یک هزار و 200تا یک هزارو 300دانشجو دارد و دانشگاه آزاد توانسته به شکل مستقیم و غیر مستقیم در اشتغال ,پرورش نخبه ها و توسعه آموزش و فرهنگ نقش به سزایی داشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به طور قطع تحصیل دانشجویان در محل زندگیشان خیلی از مسائل و مشکلات روحی وروانی ناشی از دوری خانواده را از بین می برد و دانشگاه آزاد اسلامی نقش به سزایی به ویژه در بالا رفتن تحصیلات دختران این منطقه داشته است .

خضری تاکید کرد: در مباحث مالی هم شاهد کمک هایی در کاهش, بخشودگی و اعمال تخفیف در شهریه ها بوده ایم. البته باز هم لازم است تا دولت وهم مجلس حمایت های قاطعی از دانشگاه آزاد به عمل آورد.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید