در گفت و گو با پانا مطرح شد؛ تشریح طرح تحول آموزش پزشکی/ تحول نظام آموزشی تا پایان امسال


عضو هیأت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گام چهارم طرح تحول سلامت در حوزه آموزش پزشکی را تشریح کرد.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان اینکه گام چهارم تحول در نظام سلامت، تحول در نظام آموزشی است، اظهارداشت: وزارت بهداشت در این طرح سعی کرده تا پایان امسال تحول در نظام آموزش پزشکی را اعلام کند.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی پزشکی دارای مشکلات عدیده ای است، گفت: در نظام آموزشی اشکالاتی وجود دارد که وزارت بهداشت در مرحله چهارم طرح تحول سلامت در حال برطرف کردن ایرادات است.

این نماینده مجلس درباره کمبودهای آموزش پزشکی کشور گفت: آموزش پزشکی کشور بالین محور است در حالی که فارغ التحصیلان بیشتر در مطب یا مراکز بهداشتی و درمانی ویزیت سرپایی می کنند، در برخی از رشته ها نیز که خیلی فوق تخصصی شده اند بعضی از بیماری های بومی در آنها گنجانده نشده است. از طرفی طول دوره آموزش در برخی از رشته ها به همراه تخصص و فوق تخصص خیلی طولانی است که نیاز به تغییر دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تحولات کیفی، اصلاح مکانیزم‌ های نظارتی، توسعه و کاهش برخی رشته‌ ها با توجه به نیاز تخصصی در این طرح دنبال می‌ شود.

خضری تصریح کرد: اصلاح مکانیزم‌ های نظارتی در حوزه آموزش و اصلاح فرآیندهای ارائه خدمات آموزشی در بیمارستان‌ ها از دیگر برنامه‌ های طرح تحول سلامت در حوزه آموزش است.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید