خضری در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:خوشبختانه آنفولانزای فوق حاد در کشور کنترل شده است


 عضو کمیسیون بهداشت و درمان آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه آنفولانزای حاد کنترل شده است و چندان شیوع پیدا نکرده است و صورت قطعی و رسمی هنوز آماری از کشته شدن مبتلایان به این بیماری در کشور اعلام نشده است.
 
 

رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد ( مرغی) در کشور گفت: در این خصوص سازمان دامپزشکی کشور با آن به جدی در گیر است.

 

وی در ادامه افزود: خوشبختانه این نوع بیماری کنترل شده است و چندان شیوع پیدا نکرده است و صورت قطعی و رسمی هنوز آماری از کشته شدن مبتلایان به این بیماری در کشور اعلام نشده است.

 

خضری در ادامه بیان داشت: بررسی موضوع آنفولانزای فوق حاد در کمیسیون بهداشت و درمان از جمله موارد اورژانسی است که اعضا در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهند کرد و با همکاری وزارت بهداشت و درمان پیگیر این موضوع هستند.

 

نماینده مردم سردشت در خانه ملت تصریح کرد: بارها از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است که باید سازمان دامپزشکی و دیگر سازمان ها مربوطه در زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان باشند چرا که با ورود محصول نامرغوب و مشکل دار به کشور مشکلات عدیده ای را در جامعه ایجاد  می کند با ورود مشکل و در جهت مقابله با آن در  کشور نیاز به بودجه و آموزش های لازم است.

 

وی در ادامه بیان کرد: وقتی بیان می شود وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی باید همکاری و هماهنگی تنگاتنگ داشته باشند در این موضوعات نمود پیدا می کند.

 

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در ادامه همچنین در خصوص واردات محصولات کشاورزی آلوده همچون پرتقال، خرما و نارگیل های آلوده به کشور نیز گفت: در بحث مواد غذایی که مستقیما با جان و سلامت انسانها درارتباط است، نمی توان شوخی کرد لذا باید مرزهای کشور در جهت واردات این نوع کالاها و محصولات دقت نظر بسیار انجام شود.

 

خضری تصریح‌کرد: ما انتظار داریم از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت کشور و مجموعه دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی در این خصوص دقت نظر کافی داشته باشند برای جلوگیری ورود و پخش مواد در سطح جامعه تا باعث بورز مشکلات در کشور نشود.

 

رئیس فراکسیون طب عمومی در خاتمه از برگزاری نشست مشترک اعضای فراکسیون با وزیربهداشت و درمان طی هفته های آینده خبر داد و گفت: در نشست اعضا با وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی پیش نویسی در خصوص پیشنهادات اعضا در جهت ارتقای طب عمومی و بحث مهارتها و آموزش‌ها آماده کرده ایم و در این نشست تقدیم وزیر بهداشت خواهیم کرد تا ارتقای طب عمومی در دستور کار اصلی وزارت بهداشت قرار گیرد.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید