خضری: توقف تحریم ها فرصتی برای گره گشایی از مشکلات کشور است/ حق غنی سازی از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شد


نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حق غنی سازی از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شد، گفت: توقف تحریم های ناعادلانه و ظالمانه علیه ملت ایران، فرصتی برای گره گشایی از مشکلات کشور است.
 
 
 رسول خضری در پایان مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 در پیامی که نسخه ای از آن در اختیار ایرنای دفتر مهاباد قرار گرفت، با قدردانی از تلاش و زحمات تیم مذاکره کننده هسته ای به سرپرستی دکتر ظریف ، موفقیت ایران اسلامی در زمینه هسته ای را به ملت ایران تبریک گفت.

وی در این پیام گفت: در آستانه عید سعید فطر، توافق هسته ای و پیروزی عزتمندانه و بی نظیر جمهوری اسلامی ایران درپی مذاکرات دشوار، فشرده و نفس گیر موجب شادی و سرافرازی و سربلندی یکایک ایرانیان شد.

خضری افزود: این پیروزی ارزشمند که طی آن حقوق هسته ای و حق غنی سازی و پیشبرد اهداف صلح آمیز هسته ای از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شد، حاصل عنایات حق تعالی، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، برنامه ریزی و پیگیری های دولت تدبیر و امید به ریاست دکتر روحانی، تلاش و زحمات بی وقفه تیم ورزیده مذاکره کننده هسته ای بویژه مقاومت، بردباری و ایستادگی و حمایت بی دریغ ملت شریف و آزاده ایران و دعای خیر آنها بود.

وی در این پیام آورده است: اینجانب به نمایندگی از مردم فرهیخته سردشت و پیرانشهر ضمن قدردانی از زحمات دولت تدبیر و امید بویژه تیم مذاکره کننده هسته ای به سرپرستی دکتر ظریف وزیر امور خارجه که با مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر و با رعایت تمام اصول و با شجاعت و درایت و شایستگی تمام از حقوق حقه ملت ایران دفاع کردند، این موفقیت عظیم و جشن بزرگ ملی را خدمت همه ایرانیان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

نماینده سردشت و پیرانشهر در این پیام گفت: حال که با ایستادگی و مقاومت مردم ایران در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی این موفقیت بزرگ در آستانه عید سعید فطر به دست آمده و در آینده نزدیک تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه ایران برداشته خواهد شد، امید می رود مسوولان و تصمیم گیران کشور از این فرصت به عنوان نقطه عطف برای گره گشایی از مشکلات کشور در همه عرصه ها بهره گرفته و با پشتیبانی ملت ایران و تدابیر هوشمندانه و با امنیت خاطر بیشتری برنامه های علمی و کارشناسانه خود را در زمینه داخلی جهت توسعه و آبادانی و پیشرفت هر چه بیشتر کشور عملیاتی سازند.

به گزارش ایرنا ، ایران و دولت های عضو گروه 1+5 پس از ماه ها مذاکره سخت و فشرده، سرانجام 23 تیر 1394 برای رفع سوء تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران به جمع بندی مذاکرات رسیدند.

شهرستان های سردشت و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده اند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید