خضری: اولین جلسه رسمی فراکسیون ارتقای طب عمومی بعد از تعطیلات مجلس برگزار می شود


رئیس فراکسیون ارتقای طب عمومی مجلس از برگزاری اولین جلسه رسمی فراکسیون ارتقای طب عمومی مجلس بعد از تعطیلات مجلس با حضور قاضی‌زاده هاشمی خبرداد.
 
 
رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی میزان از برگزاری اولین جلسه رسمی فراکسیون ارتقای طب عمومی بعد از تعطیلات مجلس خبر داد و اظهارکرد: این جلسه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ومعاون آموزشی این وزارتخانه به منظور هم‌اندیشی و بازنگری کوریکولوم آموزش پزشکان برگزار می‌شود.


وی افزود: موضوع تحول آموزش یکی از بحث‌های مهمی بود که وزیر بهداشت در پایان سال 93 کلید زد بنابراین این بهترین فرصت است که ما نیز در این راستا بحث ارتقای علمی و کاربردی طب عمومی را در مجلس استارت بزنیم.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه کوریکولوم آموزش پزشکی کنونی حتی در رشته‌های پیراپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متناسب با آموزش‌های روز دنیا نیست و متد آموزشی دانشگاه‌های پزشکی کشور مربوط به 30 سال قبل است بنابراین ضروری است که با ارائه راهکارهایی ساختار سیستم آموزشی گروه‌های پزشکی کشور را مطابق با متد آموزشی کشورهای پیشرفته دنیا تغییر دهیم.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در بیان برنامه‌های آتی این فراکسیون تصریح کرد: برگزاری جلساتی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس و انجمن‌های علمی و صنفی پزشکی به منظور ارتقای طب عمومی برای دستیابی پزشکان عمومی به جایگاه واقعی خود در دستورکار این فراکسیون قرار دارد.


این نماینده مردم در خانه ملت یادآورشد: برخلاف پزشکان عمومی در کشورهای پیشرفته که درقالب طرح پزشک خانواده اقدام به سونوگرافی یا جراحی‌های مینور هم می‌کنند  نقش پزشکان عمومی در ایران روز به روز کمرنگ‌تر می‌شود و این در حالی است با اینهمه سرمایه‌گذاری که بر روی تربیت پزشکان عمومی صورت می‌گیرد انتظار داریم خروجی آن نیز با بهره بیشتری همراه باشد.


 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید