معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد: آمادگی وزرات امورخارجه برای رسمی شدن مرز کیله سردشت


معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اعلام کرد: وزارت امور خارجه آمادگی دارد تا برای رسمی شدن مرز کیله سردشت اقدامات لازم را انجام دهد.

 
 
به گزارش خبرنگار کردپرس، «حسن قشقاوی» عصر روز یک شنبه (7تیرماه)در مراسم گرامیداشت یاد قربانیان بمباران شیمیایی سردشت که در میدان «سه ر چاوه » این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به در خواست نماینده سردشت و پیرانشهر در خصوص ایجاد منطقه ی ویژه اقتصادی در سردشت از استاندار آذربایجان غربی خواستار پیگیری شد و اظهار داشت: استاندار آذربایجان غربی در این زمینه تجربه خوبی دارد و امیدوارم با همت وی به زودی سردشت به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.
قشقایی در ادامه گفت: وزارت امور خارجه آمادگی دارد تا برای رسمی شدن مرز کیله سردشت اقدامات لازم را انجام دهد و متاسفانه تاکنون برای جبران خسارت های وارد شده به مردم وشهر سردشت از سوی مجامع بین المللی اقدام نشده است.
وی یادآوری کرد: وزارت امور خارجه برای شناسایی ابعاد این بمباران شیمیایی و شناسایی عاملان آن آماده هر گونه همکاری با دادگاه بین المللی لاهه و مجامع بین المللی است و وزارت امور خارجه بیش از 12000 صفحه مدرک در محکومیت شرکت های اروپایی در اختیار دادگاه بین المللی لاهه قرار داد.
قشقاوی پیش از سخنرانی خود پیام «جواد ظریف» وزیر امور خارجه در خصوص شیمیایی سردست و بیانیه «احمد اوزون جو» مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی که در آن با بازماندگان و قربانیان سلاح های شیمیایی در این شهر ابراز همدردی کرده بود را قرائت کرد./
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید