تهیه طرحی دو فوریتی برای تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تهیه طرح دو فوریتی برای تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد و گفت که طراحان در این طرح به دنبال آن هستند که کمیسیون تلفیق دارای یکسری اعضای اصلی و علی‌البدل شود.

دکتر رسول خضری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این طرح دو فوریتی با بیش از 70 امضا تهیه و تقدیم هیات رییسه شده است تا در صورت تصویب نهایی، ترکیب کمیسیون تلفیق بودجه تغییر کند.

وی توضیح داد: در این طرح پیش‌بینی شده که تمام 23 عضو کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان اعضای ثابت کمیسیون تلفیق بودجه محسوب شوند و در زمان بررسی هر کدام از اصول بودجه مربوط به کمیسیون‌های تخصصی همچون آموزش، سلامت، بهداشت و ... کمیسیون‌های تخصصی مربوطه با حضور تمامی اعضا در آن جلسه حضور داشته باشند. در این صورت تمامی اعضای کمیسیون‌های تخصصی در جریان مباحث قرار گرفته و تمامی نمایندگان به نحوی عضو کمیسیون تلفیق محسوب می‌شوند و مصوبات نیز عینا در گزارش تلفیق لحاظ خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: در صورت موافقت هیات رییسه و رییس مجلس این طرح به زودی و حتی در زمان بررسی برنامه ششم نیز می‌تواند در صحن بررسی شود و تا قبل از تشکیل جلسات کمیسیون تلفیق وضعیت تعیین گردد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید