ساخت همراه سرا توسط وزارت بهداشت 15سال زمان می‌برد

دکتر رسول خضری با تاکید بر اینکه ساخت همراه سراهای بیمار یکی از اقدامات حائز اهمیت بوده است که شهرداری تهران بدون اینکه مسئولیت قانونی داشته باشد برای نخستین بار در کشور انجام داده است، گفت: با ساخت و ارائه خدمات این همراه سراها شاهدیم که باری از دوش خانواده بیماران برداشته می شود و...

رسول خضری با اعلام اینکه در علوم پزشکی حفظ سلامت و بهداشت روان بیمار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند بر روند درمان نیز اثرگذار باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم از بعد علوم پزشکی سلامت روحی و روانی بیماران است که تامین آن منجر به تسریع روند درمان و بهبود بیمار می شود که در این زمینه حضور همراهان بیمار و دسترس پذیری خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، هتل بیمارستان ها را یک نمونه اقتصادی توریسم درمانی معرفی کرد که در تمام دنیا به عنوان روشی مفید برای بهبود شرایط بیماران شناخته شده است، تصریح کرد: سلامت روحی بیماران با رضایت از روند درمان  و آرامش تحقق می یابد. موضوع مهمی که با اقدام شهرداری تهران می تواند پاسخ داده شود.
وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به لحاظ نقدینگی در بحث درمان دچار کمبودهای بسیاری است که سبب می شود این وزارتخانه پرداختن به مباحث جنبی درمان بیمار را فراموش کند، ادامه داد: اعتبارات حوزه سلامت در دو الی سه سال اخیر از اولویت دوازدهم تا هجدهم دولت های قبلی به یکی از چهار اولویت نخست تبدیل شده، اما این تغییر رویکرد تنها می تواند منجر به بهبود وضعیت درمان شود. در واقع اگر بخواهیم به مباحثی همچون ساخت همراه سراها از سوی وزارت بهداشت بپردازیم با توجه به شرایط کنونی و کمبود بودجه ها یک راه پانزده ساله در پیش داریم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به لحاظ قانونی شهرداری تهران مسئولیتی برای احداث همراه سراهای بیمار ندارد، عنوان کرد: حال که سهم قابل توجهی از خدمات درمانی در پایتخت تمرکز یافته، اینکه شهرداری تهران بتواند ظرفیتی برای رفاه همراهان بیماران ایجاد کند، فرصت مناسبی است که باید از آن حمایت های همه جانبه ای کنیم. زیرا حمایت شهرداری از افراد بی بضاعت می تواند منجر به کاهش هزینه های جنبی و کمرشکن خانواده بیماران و در نهایت آرامش خاطر بیماران شود. از همین رو اعلام می کنم مجلس آمادگی هرگونه حمایت قاطع دارد.

منبع: www.fardanews.com

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید