عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با نامساعد بودن شرایط جوانان در جامعه، 12میلیون جوان از سن ازدواج و اشتغالشان گذشته است.

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: با نامساعد بودن شرایط جوانان در جامعه، 12 میلیون جوان از سن ازدواج و اشتغالشان گذشته است.

دکتر رسول خضری تصریح کرد: متأسفانه در بحث تسهیل ازدواج جوانان، هیچ اقدامی که راهگشای مشکلات آن‌ها باشد، انجام نشده، در واقع باید ساز و کارها را به صورت عملی فراهم کنیم، چرا که با حرف و شعارهای قشنگ معضلات حل نخواهد شد.

خضری ادامه داد: بسیاری از قوانین تصویب شده اجرایی نمی شود و علت آن نبود فرهنگ سازی و عدم نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی است، بنابراین حوزه جوانان نیز یکی از قربانیان 2 مورد مذکور به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بیش از 60 سال در 110 کشور دنیا مجلس جوانان تشکیل شده است، افزود: جوانان به عنوان بازوی مشورتی باید بتوانند نیازهای روز خود را به طور مستقیم بیان کنند، اما متأسفانه کشور ما هنوز از غافله عقب مانده، به طوری‌که حتی نیازهای اولیه جوانان فراهم نیست.

خضری در پایان گفت: اگر از جوانان انتظار ازدواج و فرزندآوری داریم، به ازای آن باید امنیت شغلی، بیمه، معیشت و مسکن جوانان را با ارائه تسهیلات و وام های کم بهره فراهم کنیم.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید