دکتر خضری نماینده سردشت و پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار ضرورت نظارت دقیق بر هزینه‌کرد منابع درمان تامین‌اجتماعی شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد:نظارت بر هزینه کرد وجوه دریافتی از بیمه‌ها برای بخش درمان کارگران از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا قوه قضاییه و مجلس باید بر این موضوع نظارت جدی داشته باشند.

دکتر رسول خضری  با اشاره به اینکه مبالغ دریافتی از کارگران باید صرف درمان در سازمان تامین اجتماعی شود، گفت: اینکه این مبالغ تا چه میزان صرف بخش درمان شده باید مورد بررسی قرار گیرد، زیرا یکی از مشکلات موجود درصندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی عدم نظارت دقیق بر عملکرد مسئولان دراین بخش‌ها است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت‌های دقیق سبب عملکرد صحیح مسئولان در دستگاه‌های مختلف می‌شود، افزود: نظارت بر هزینه کرد وجوه دریافتی از بیمه‌ها برای بخش درمان کارگران از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا قوه قضاییه و مجلس باید بر این موضوع نظارت جدی داشته باشند.

وی با تاکید براینکه قانون جامع رفاه و تامین اجتماعی توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده است، تصریح کرد: نظارت براجرای این قانون و نحوه هزینه کرد منابع دریافتی از کارگران نیز وظیفه نمایندگان است، بنابراین برای ادامه فعالیت صندوق‌های بیمه‌ای و جلوگیری از ورشکستگی نظارت دقیق بر فعالیت آنها صورت گیرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه برای هزینه کرد صحیح منابع درمانی کارگران باید مستندات لازم و کافی از سوی مسئولان ذی ربط ارایه شود، گفت: باید چگونگی نحوه هزینه کرد منابع درمانی در سازمان تامین اجتماعی توسط دیوان محاسبات مشخص شود، زیرا شفاف سازی ها به نغع کارگران و مسئولان سازمان تامین اجتماعی است.

خضری درخصوص برخی اظهار نظرها مبنی براینکه پول تامین اجتماعی از این سازمان خارج نمی‌شود، گفت: بسیاری از نقاط کشور تامین اجتماعی دارای درمانگاه و بیمارستان ملکی نیست، اما ارایه خدمات برای بیماران توسط بخش دولتی در وزارت بهداشت و درمان انجام می‌شود، بنابراین می‌توان گفت که ممکن است بخشی از دریافتی کارگران در بخش درمان هزینه نمی‌شود لذا نیازمند بررسی دقیق در این زمینه هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت : مبلغ 9 بیست و هفتم حق بیمه کارگران باید درحوزه درمان هزینه شود، اما درحال حاضر مشخص نیست که این میزان تا چه حدودی مورد استفاده قرار می گیرد

 

منبع: خبرگزاری شفا انلاین

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید