جناب آقای دکتر خضری در گفتگو با کردپرس مطرح کرد

سرویس ایران-رسول خضری گفت:ما به گزینه های دولت برای پست وزارت رای می دهیم اما آقای روحانی هم حداقل از چهره ها و شخصیت های کرد و اهل سنت نیز برای این پست ها استفاده نماید.
 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار پارلمانی کردپرس توضیح داد:ما به کاندیداهای آقای روحانی برای پست وزارت رای می دهیم ولی شرطی برایشان می گذاریم که آقای رئیس جمهور برای پست های معاونین وزارتخانه ها حداقل از افراد شناخته شده و مطرح اقوام به عنوان بازوی کاردان و کارشناس خود استفاده کند.
وی ادامه داد:چه اشکالی دارد دولت به صدای مجلس گوش فرا دهد .رئیس جمهور می گوید که  مجلس باید با دولت تعامل داشته باشند ولی تعامل بر وزن تفاعل است و تفاعل یعنی اینکه هر دو باید قدم بردارند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:من در نطق پیش از دستور خود پبشنهاد نمودم که دولت برای پست خالی وزارتخانه های فرهنگ،ورزش و آموزش به ترتیب از دکتر قطب الدین صادقی شخصیت ارزشمند و فاخر تئاتر و سینمای کشور،دکتر ذوالفقار نسب چهره ملی ورزش و دکتر اسعد اردلان دیپلمات با تجربه کشور استفاده کند تا  ما شاهد اجرایی شدن وعده های دولت در خصوص اقوام و مذاهب باشیم.
خضری خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه رئیس جمهور منشور 10 ماده ای حقوق شهروندی و حقوق اقوام آمده را پیش از اتتخابشان امضاء نمودند اما پس از گذشت سه سال و چند ماه هنوز این وعده ها عملی نشده است.
نماینده سردشت افزود:ما به تصمیم رئیس جمهور احترام می گذاریم و بر طبق قانون اساسی ایشان می توانند وزرای پیشنهادی خود را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کند و مجلس ملزم است که به آنها رای اعتماد بدهد یا ندهد،اما بهتر است رئیس جمهور و وزرای محترم برای معاونت خود از نیروهای مخلص و متعهد اقوام و مذاهب بهره بگیرد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید