روز جهانی کودک روز افتخار و یادبود کودکان ، بویژه کودکان شهرستان های پیرانشهر و سردشت و توابع می باشد

پیام دکتررسول خضری به مناسبت روز جهانی کودک:

روز جهانی کودک روز افتخار و یادبود کودکان ،  بویژه کودکان شهرستان های پیرانشهر و سردشت و توابع می باشد و این روز را به این کودکان معصوم تبریک عرض می نمایم.

کودکان ایران اسلامی، بویژه کوکان شهرستان های  پیرانشهر و سردشت و توابع جزو باهوش ترین و مصمم ترین کودکان دنیا هستند که علیرغم محرومیت های منطقه که از دیرباز وجودداشته تبدیل به  مردانی استوارو زنانی ثابت قدم شدند که درسخت ترین لحظات ایران اسلامی ، شیرزنان و غیورمردان مرزنشین ، مرزدار و مرزبان لقب گرفتند و افتخار آفریدند.

پس باید با کودکان با مهربانی و احترام رفتارکنیم  و تلاش کنیم تا شرایط مناسبی را برای رشد و شکوفایی استعداد های کوکان ایجاد نماییم.

به مناسبت روز جهانی کودک ، دکتررسول خضری نماینده مردم قدرشناس شهرستان های پیرانشهر و سردشت، فردا در همایش طنین سکوت سخنرانی خواهند کرد.

 

شایان ذکر است در سال 1946 بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا، مجمع عمومی سازمان ملل به‌منظور حمایت از کودکان، سازمانی به نام یونیسف را ایجاد کرد که نخست «انجمن بین‌المللی ویژهٔ کودکان سازمان ملل» نام گرفت. در سال 1953، یونیسفدر سال 1953، یونیسف یکی از بخش های دائمی در سازمان ملل گردید و روز 18 اکتبر برابر با 17 مهرماه ، روز جهانی کودک نامگذاری شد. وظیفه انجمن کمک به کودکان یعنی یونیسف، مراقبت از کودکان و برآوردن نیازهای اولیه آنها در سالهای ابتدایی زندگی و ترغیب والدین به تعلیم فرزندان است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید