قول مساعد رئیس مجلس عراق برای رسمی شدن مرز کیله سردشت

سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق صبح امروز شنبه‌ 30 مرداد وارد تهران شد و   علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار کرد.
 

 «رسول خضری» نماینده مردم سردشت و پیرانشهر که در این نشست حضور داشت، از مطرح شدن بحث مرز کیله سردشت توسط وی خبر داد گفت: در این نشست بنده به آقای جبوری گفتم که بحث رسمی شدن مرز کیله  از سوی  طرف ایرانی حل شده است و برای رسمی شدن این مرز از سوی کشور عراق، نیاز به موافقت وزارت خارجه و وزارت کشور عراق دارد.

وی در ادامه گفت: بنده در این جلسه از الجبوری درخواست کردم که مجلس عراق برای کمک به حل تسریع  درموارد قانونی این موضوع کمک کنند و آقای جبوری نیز با مثبت ارزیابی نمودن این کار قول مساعد دادند که پیگیر موضوع باشند.
خضری افزود: در ادامه این نشست موضوع 63 خانواده قربانی بمباران شیمیایی صدام در حلبچه که فرزندان آن ها در ایران حضور و از حمایت ایران برخوردارند مطرح شد و درخواست شد که عراق انجام آزمایشDNA این گم شدگان را تسریع بخشد. 
نماینده سردشت و پیرانشهر به حمایت ایران از عراق اشاره کرد و ادامه داد:یکی از موضوعات،بحث حمایت ایران از عراق در مقابل داعش بود که در این نشست اهمیت زیادی به آن داده شد و رئیس مجلس عراق در این باره از زحمات کشورمان تشکر ویژه ای داشت.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود:در این نشست گفته شد که روابط بین دو کشور فقط در حد دو همسایه نیست بلکه در حد دو برادر است و بالاتر از روابط ایران با همسایه های دیگرش است که این برای ایران بسیار حائز اهمیت است.
وی تاکید کرد: این موضوع ثابت شده و در طول چند سال گذشته ایران این موضوع را در عمل ثابت نموده و از همه گروه های عراقی حمایت کرده است.
خضری به موضوع بازسازی عراق اشاره کرد و توضیح داد:در نشست امروز به مسائل اقتصادی بین دو طرف نگاهی انداخته شد و به موضوع سرمایه گذاری ایران در عراق و همچنین حل موانع سرمایه گذاری تجار ایرانی در عراق پرداخته شد./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید