دکتر رسول خضری درخطبه های نمازجمعه عنوان کرد: استفاده از مرز تمرچین حق طبیعی مردم است

رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس دهم در جمع نمازگران حاضر این شهرستان در نماز جمعه این هفته پیرانشهر طی سخنانی گفت:  مناطق مرزی همواره بعنوان یک ظرفیت و پتانسیل ارزشمند و مثبت در کشور معرفی شده اند لذا باید ساکنان این مناطق از این ظرفیت بعنوان یک فرصت خوب اقتصادی استفاده های لازم را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مسئولان برای ساماندهی مناطق و بویژه معابر مرزی در کشور، تصریح کرد: مرزهای کشور باید طوری سامان دهی شوند که درآمد حاصل از آن برای ساکنان مناطق مرزی هزینه شود و در این راستا انتقال سود های کلان مرز به مناطق دیگر قابل قبول نیست.
خضری ادامه داد: فردی که به اسم مرز تمرچین اقدام به انجام معاملات اقتصادی می کند باید برای مردم منطقه هم سود داشته باشد، چرا که استفاده از این مرز یک حق طبیعی مردم منطقه مرزنشین است.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به نام گذاری سال 95 بنام "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" عنوان کرد: هر مسئولی که در راستای منافع مردم گام برندارد در مقابلش خواهم ایستاد و بدون شک با او برخورد خواهد شد.
انتظار داریم در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گذاری شده است مسئولان ما از شعارهای بدون عمل پرهیز کنند و تمام تلاش خود را بر این اساس پایه گذاری کنند که شعارهای خود را به عمل تبدیل کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع عملیات آبیاری تحت فشار اراضی پیرانشهر با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان، اشاره کرد و گفت: در یک اقدام بی نظیر حدود 14 هزار هکتار از اراضی پیرانشهر با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد تومان به شبکه آبیاری تحت فشار مجهز می شوند که این اقدام در طول 37 سال انقلاب در این منطقه سابقه نداشته است.
 نماینده پیرانشهر با اشاره به مستعد بودن اراضی منطقه پیرانشهر، ادامه داد: با این اقدام میزان بهره وری محصولات کشاورزان سه برابر افزایش پیدا خواهد کرد.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود به جاده پیرانشهر به نقده اشاره کرد و عنوان کرد: عملیات ادامه ساخت آزاد راه محور تمرچین پیرانشهر به نقده که به جاده مرگ معروف شده است بصورت اورژانسی در دستور کار وزارتخانه راه و شهرسازی قرار گرفته است که انشالله سریعا به پیمانکار جدید واگذار خواهد شد و در فاز اول مسیر پیرانشهر تا جلدیان عملیاتی خواهد شد.
خضری، در ادامه به بحث مالیات بر کالا اشاره کرد و تأکید کرد، مالیات اعمال شده بر بسیاری از کالاهای کشور بسیار سنگین است لذا باید مسئولان این حوزه در اعمال مالیات بر بسیاری از کالاهای کشور تجدید نظر کنند.
نماینده پیرانشهر در خاتمه سخنان خود خواستار همکاری بیشتر مردم با مسئولان اجرایی کشور شد و ابراز امیدواری کرد که مردم در راستای شناسایی و رفع مشکلات منطقه بیش از این با مسئولان و بویژه نماینده شهرستان همکاری داشته باشند. /

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید