بسته ماندن معابر مرزی تجمع مغازه داران پیرانشهر را به همراه داشت/حضور نماینده شهرستان در میان بازاریان


«رسول خضری» نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و «اردوان نوسودی»  فرماندار پیرانشهر با حضور در جمع معترضان آنها را به آرامش دعوت کردند و متعهد شدند تا در اسرع وقت با هماهنگی و رایزنی های لازم با مسئولان ذیربط حتی الامکان قبل فرارسیدن سال نو نسبت به بازگشایی موقت بازارچه مرزی اقدام کنند تا مغاذه داران بتوانند نسبت به ورود کالاهای خریداری شده خود در آنطرف مرز به داخل کشور اقدام کنند.
 
به گزارش خبرنگار کردپرس، بیش از 500 نفر از مغازه داران و اصناف بازارچه های تجاری پیرانشهر با تحصن در جلوی  ساحتمان فرمانداری این شهر به عدم تحقق وعده های مسئولان مبنی بر بازگشایی معبر مرزی این شهرستان در طول چهار ماهه اخیر اعتراض کردند.
 معترضان در این تحصن آرام خود خواهان باز شدن معبر مرزی پیرانشهر شدند.
«رسول خضری» نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و «اردوان نوسودی»  فرماندار پیرانشهر با حضور در جمع معترضان آنها را به آرامش دعوت کردند و متعهد شدند تا در اسرع وقت با هماهنگی و رایزنی های لازم با مسئولان ذیربط حتی الامکان قبل فرارسیدن سال نو نسبت به بازگشایی موقت بازارچه مرزی اقدام کنند تا مغاذه داران بتوانند نسبت به ورود کالاهای خریداری شده خود در آنطرف مرز به داخل کشور اقدام کنند.
بسیاری از معترضان معتقد بودند که کالاهای خریداری شده آنها حدود سه ماه است که بعلت مسدود بودن معبر مرزی در نزدیکی مرز تمرچین پیرانشهر در طرف عراق زمین گیر شده است و در صورت ادامه این وضعیت خطر نابودی و از بین رفتن کالاهای آنها بسیار زیاد است.
در ادامه تعدادی از معترضان به نمایندگی از بازاریان حاضر در این تحصن در جلسه ای که با حضور نماینده مردم، فرماندار و مسئولان انتظامی شهرستان در محل سالن اجتماعات پیرانشهر ترتیب یافت حضور پیدا کردند و به نمایندگی از بازاریان بازاچه های مرزی پیرانشهر مشکلات و خواسته های معترضان را مطرح وخواستار پیگیری سریع و قانونی موضوع توسط مسئولان در راستای بازگشایی معبر مرزی پیرانشهر شدند.
شایان ذکر است که در طول سال جاری این دومین اجتماع مسالمت آمیز مغازه داران بازارچه های تجاری پیرانشهر در محل فرمانداری پیرانشهر است./

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید