دولت در صدد اخذ مجوز منطقه آزاد برای پیرانشهر است


دو هفته قبل «رسول خضری» نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار کرپرس اظهار داشت: دولت برخلاف قول خود،نامی از پیرانشهر در لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی نیاورده است. امروز فرماندار شهرستان پیرانشهر اعلام کرد: دولت در صدد تلاش برای اخذ مجوز منطقه آزاد برای این شهرستان است.
 
 فرماندار شهرستان پیرانشهر اعلام کرد: دولت در صدد تلاش برای اخذ مجوز منطقه آزاد برای این شهرستان است.به گزارش کردپرس، دو هفته قبل «رسول خضری» نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار کرپرس اظهار داشت: دولت برخلاف قول خود،نامی از پیرانشهر در لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی نیاورده است.وی افزود: زمانی که نزد ترکان بیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی در صحن علنی مجلس رفتم و از وی پیرامون حذف نام سردشت و پیرانشهر توضیح خواستم وی هیچگونه پاسخ منطقی به بنده ارائه نکرد.

 در همین ارتباط  روز سه شنبه (27 بهمن ماه) اردوان نوسودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اعلام اینکه پیگیری ها برای اخذ مجوز منطقه آزاد تجاری و یا منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان انجام گرفته است، افزود: در صورت تحقق این مهم تحول بسیار اساسی در شهرستان اتفاق خواهد افتاد.
وی با بیان اینکه پیرانشهر دارای پتانسیل های ویژه اقتصادی است، اظهار کرد: این شهرستان گلوگاه تجارت با شمال عراق است که در همین راستا، جهت تسهیل عبور و مرور و انتقال ایمن کالا و مسافر، نیازمند جاده های دسترسی مناسب است.
وی با اشاره به اینکه، جاده ارتباطی تمرچین ـ پیرانشهر و نقده پیرانشهر از پروژه های راکد شهرستان در دولت گذشته است، اظهار کرد: با آغاز به کار دولت جدید و تدبیر ویژه استاندار آذربایجان غربی با جذب همکاری های بخش خصوصی این پروژه طی دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
نوسودی همچنین با انتقاد از روند کند پیشرفت فیزیکی بیمارستان 64 تختی پیرانشهر در دوره های گذشته گفت: این بیمارستان از جمله دیگر مشکلات و مطالبات مردم این منطقه است که متاسفانه همانند دیگر پروژهای ذکر شده با رکود مواجه بود که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این پروژه نیز احیا شده است.

شهرستان مرزی پیرانشهر با 123 هزار نفر جمعیت در 145 کیلومتری جنوب ارومیه مرکز آذربایجان غربی واقع شده است./ 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید