ارجاع پرونده های درمانی 12 دانش آموز شین آبادی به کمیسیون پزشکی/ افتتاح حساب برای 12 دانش آموز


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: برای 12 دانش‌آموز حادثه‌دیده شین‌آبادی حساب بانکی افتتاح شد و ماهانه بر اساس درصد سوختگی، پول دریافت می‌کنند و پرونده درمانی 12 نفر دیگر هم برای بررسی بیشتر به کمیسیون پزشکی ارجاع شد.
 
 

محمدرضا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری با اشاره به آخرین برنامه‌های وزارت رفاه برای حمایت از دانش‌آموزان شین آبادی، اظهار کرد: در مقطعی هیأت امناء مصوب کرد که ماهانه 600 هزار تومان به این دانش‌آموزان پرداخت کنند.

وی گفت: پس از این مصوبه، به خانواده‌های دانش‌آموزان شین آبادی اعلام شد که حساب بانکی افتتاح کنند که البته آنها با این مصوبه مخالفت کردند.

رستمی بیان کرد: در این زمینه صندوق بیمه اجتماعی عشایر تنها اجرا کننده است و این صندوق پولی را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت و با افتتاح حساب، ماهانه مبلغی را به حساب دانش‌آموزان واریز می‌کند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: پس از اعتراض خانواده‌ها، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به ما ابلاغ کردند که دوباره این دانش‌آموزان را به کمیسیون بفرستید.

وی افزود: خانواده‌های دانش‌آموزان معتقد بودند که این ناعادلانه است که بچه‌ای که 10 درصد سوختگی دارد با بچه‌ای که 60 الی 70 درصد سوختگی دارد یک مبلغ دریافت کند.

رستمی خاطر نشان کرد: در نهایت بچه‌ها به کمیسیون پزشکی معرفی شدند که بر این اساس کمترین سوختگی 10 درصد و بیشترین آن 79 درصد بود.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: پس از اعلام نتیجه کمیسیون پزشکی، هیأت امنای صندوق در دومین مصوبه خود تصویب کرد به این دانش آموزان بین 600 تا 900 هزار تومان پرداخت شود بر همین اساس تصمیمی گرفته شده که مبلغ پایه 600 هزار تومان در نظر گرفته شود و به ازای هر یک درصد سوختگی 3800 تومان به مبلغ پایه(600 هزار تومان) اضافه شود.

وی ادامه داد: بر این اساس احکام مصوبه دوم هیأت امناء صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برای 24 نفر آماده شد و به آنها اعلام شد که برای خود حساب بانکی باز کنند که از 24 نفر، 12 نفر حساب باز کردند و در واقع از ابتدای فروردین 94 پول به حساب آنها واریز شد.

رستمی بیان کرد: بقیه خانواده‌ها نسبت به مصوبه هیأت امناء اعتراض داشته و معتقدند که باید دوباره به کمیسیون پزشکی معرفی شوند که به همین منظور این 12 نفر دوباره به کمیسیون پزشکی معرفی شدند.

 
لازم به ذکر است که پیش تر و در تاریخ 15 مهرماه 1394 و  1 آذرماه 1394 نیز نماینده سردشت و پیرانشهر در نامە ای خطاب بە دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری خواستار سپردەگذاری مبلغ 80 میلیارد ریال مستمری اختصاص یافتە بە دانش آموزان شین آبادی در یکی از بانک های دولتی و اختصاص سود ماهیانە آن بە این کودکان بر اساس مجوز ریاست جمهوری و رضایت خانواده های دانش آموزان شد.در بخشی از نامە دکتر رسول خضری بە ریاست محترم جمهوری بە تاریخ 1/09/1394 آمدە است کە "احتراما پیرو نامە 94182590 مورخ 15/7/1394 بە استحضار می رساند با توجه بە بررسی و مشاوره های لازم، کارشناسی و فنی با اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواهشمند است دستور فرمایید، مبلغ 80 میلیارد ریال مستمری بە دانش آموزان حادثه دیدە مدرسە ابتدایی شین آباد با مجوز حضرتعالی و با رضایت خانوادە ها و اولیاء محترم دانش آموزان حادثە دیدە در یک بانک دولتی و معتبر سپردە گذاری و سود ماهیانە آن بە این عزیزان پرداخت گردد". 
 
 
 

 


 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید